18122012_196We wtorek, 18 grudnia o godz. 18 w Łódzkim Domu Kultury zorganizowano spotkanie z poetą, Michałem Murowanieckim. Impreza towarzyszyła tegorocznej edycji Festiwalu Puls Literatury.

Pretekstem do wydarzenia był najnowszy tom poezji Owoce noża, który został dopiero co wydany przez Wydawnictwo Kwadratura. Warto nadmienić, że autorem prac zamieszczonych w książce jest zmarły w tym roku prof. Jacek Sempoliński.

Najnowszy tom Murowanieckiego składa się z trzech części – jednego wiersza wstępu, niedużego cyklu tekstów związanych z postacią ojca – cyklu narodzin i śmierci oraz dłuższej części związanej z zapiskami dotyczącymi posiadania potomstwa. Książkę można nabyć m.in. w ŁDK i małej literze.

Michał Murowaniecki (1982) – autor zbiorów wierszy Punctum (2008) i Spięcie (2010). Laureat Dżonki – Nagrody Literackiej im. Stachy Zawiszanki za debiutancka książkę poetycką. Mieszka w Wiśniowej Górze koło Łodzi. Związany z redakcją Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie”, gdzie obecnie pracuje nad składem książek z „Biblioteki Arterii”.

Zobacz także:

Michał Murowaniecki – sylwetka poety

Promocja „Arterii” 9 i spotkanie z Michałem Murowanieckim (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
05062013_041
Jakub Szamałek w Domu Literatury (foto)
okgorna
Wyniki konkursów Centauro
_MG_0087
Bardzo Mała Literacka: My jesteśmy krasnoludki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*