IMG_2763We wtorek, 25 listopada o godz. w Domu Literatury w Łodzi zorganizowano spotkanie z Michałem Kacewiczem, autorem książki Sotnie wolności. Poprowadził je Maciej Robert.

Sotnie wolności – Pierwsza reporterska książka o ukraińskiej rewolucji i wojnie domowej napisana przez dziennikarza „Newsweek Polska”, będącego na Ukrainie od początku wydarzeń. To relacje z rosnącego w siłę Majdanu, z przejmowanego przez Rosję Krymu, z promoskiewskich buntów na wschodzie i południu Ukrainy. Wreszcie z pogrążającej się w ogniu wojny domowej wschodniej Ukrainy. W wielu rozmowach Kacewicza, m.in. z Jurijem Andruchowyczem, Petro Poroszenko, Witalijem Kliczko, Julią Tymoszenko, Arsenijem Jaceniukiem, Siergiejem Żadanem, Witalijem Portnikowem i wieloma innymi bardziej i mniej znanymi bohaterami ukraińskiego dramatu, rysuje się historia niejednoznaczna, pełna dobra i zła, bohaterstwa i podłości.

Michał Kacewicz – dziennikarz „Newsweek Polska” od 2001 r. Zajmuje się tematyką rosyjską, ukraińską i krajami byłego imperium radzieckiego. Autor dwóch książek o Aleksandrze Łukaszence i Władimirze Putinie. Regularnie analizuje i komentuje rzeczywistość polityczną i społeczną na wschodzie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wystawy online przygotowane przez WBP w Łodzi
25102012_005
Spotkanie z Jerzym Jarniewiczem (foto)
ksiegozbior5_005
KsięgoZbiór 5 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*