IMG_3436W tym tygodniu do Łodzi przyjechało dwóch wybitnych pisarzy. O przyjeździe Amosa Oza napisano i mówiono wiele, Michael Davidsona nieco pominięto.

We wtorek, 19 marca, ten wybitny amerykański krytyk i poeta spotkał się ze studentami anglistyki. Dzień później zorganizowano z nim spotkanie w Domu Literatury. Poprowadzili je Monika Kocot oraz Kacper Bartczak.

Michael Davidson jest dobrze rozpoznawalnym i ważnym krytykiem poezji amerykańskiej oraz profesorem literatury na UCSD (University of California, San Diego). Jego działalność krytyczna odzwierciedla aktualne tendencje rozwojowe zarówno poezji jak i krytyki literackiej, od okresu wielkich zmian w poezji amerykańskiej lat 60. i 70.ubiegłego wieku, kiedy na scenie pojawiły się liczne nowatorskie grupy kontestujące prymat poezji akademickiej spod znaku Nowej Krytyki, związane z takimi miejscami jak Black Mountain College, San Francisco i Nowy Jork, po okres dominacji stylistyki LANGUAGE, oraz jej późniejsze ewolucje.

joomplu:50349

Spotkanie z Davidsonem było dobrą okazją do poznania najnowszych nurtów w poezji amerykańskiej oraz zasad panujących w tamtejszej literaturze, w tym w krytyce.

Zobacz także:

Jonathan Carroll w Łodzi (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Alfabety poezji – łacina i cyrylica (foto)
Konkursy w Roku Romantyzmu Polskiego
30112012_113
Puls Literatury 2012 w Poddębicach (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*