pilotW czwartek, 18 maja o godz. 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki rozpocznie się spotkanie  zorganizowane we współpracy z Instytutem Kultury Współczesnej UŁ z Marianem Pilotem.i rozmowa o książce Niebotyki. Prowadzenie: Natalia Lemann.

Marian Pilot – powieściopisarz i nowelista, autor słuchowisk, dziennikarz i scenarzysta filmowy, działacz ludowy, zaliczany jest do twórców „nurtu wiejskiego” choć z silną – gombrowiczowską – skłonnością do groteskowej deformacji, turpistycznej nadekspresji, Laureat Nagrody NIKE za powieść „Pióropusz”.

„Niebotyki” – „U schyłku chłodnego kwietniowego dnia szliśmy z matką polną dróżką z cmentarza, na którym matka jest pogrzebana” – tak rozpoczyna się nowa, nieprawdopodobna książka Mariana Pilota. Autor nie po raz pierwszy obraca w niwecz nasze wyobrażenia o granicach możliwości ekspresyjnych prozy. Dzięki abstrakcyjnemu, a zarazem potoczystemu (ot, paradoks) nad-językowi i nieokiełznanej wyobraźni— w książkach Pilota może się pojawić absolutnie wszystko. Wieś, pub King i abchaska plaża. Chrząszcze, robotnicy, foka z kokardą i dziad dziadami furmaniący.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Festiwal Książki Obrazkowej „Kropka + Kreska. Sztuka Uczuć”
ksiazki
Łódź literacka – wrzesień 2012
80. Urodziny Batmana

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*