IMG_5291W czwartek, 20 października w Domu Literatury zorganizowano spotkanie z Marcinem Kydryńskim wokół jego książki „Biel. Notatki z Afryki”. Poprowadziła je Agnieszka Cytacka.

„Jeśli poczują się Państwo poirytowani, że jest to książka zbyt osobista, intymna, że nie przypomina niczego, co już znacie, to może dobrze. Tylko tak mogło być. Jeżeli ktoś nazwie ją albumem fotograficznym, sprawi mi przyjemność. Gdy uzna, że to książka o Afryce, nie będę się spierał. Na nieprzyjemny zarzut, że jest w istocie autobiografią, nie będę umiał odpowiedzieć, zażenowany, przyłapany na gorącym uczynku. Sam myślę o „Bieli” jak o notatkach na marginesach książek, które zawsze mam ze sobą w podróży, bo lubię rozmawiać ze znacznie mądrzejszymi od siebie”. – Marcin Kydryński

Marcin Krzysztof Kydryński (ur. 24 maja 1968 w Warszawie) – polski dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf. Członek Akademii Muzycznej Trójki. Na jej antenie od 2001 roku prowadzi audycję Siesta. W latach 1995-1998 dyrektor festiwalu Jazz Jamboree, obecnie dyrektor artystyczny Siesta Festival. Współautor muzyki i tekstów piosenek Anny Marii Jopek. Fotografii uczył się od Tomasza Tomaszewskiego. Z aparatem zwiedził Etiopię, Zanzibar, Kenię, Sudan i afrykańskie pustynie. Łącznie spędził w Afryce około dziesieciu lat. Pierwszy polski fotograf mający własny reportaż z międzynarodową okładką w „National Geographic”. Wydał siedem książek, m.in. reprotaż Chwila przed zmierzchem (1995), album fotograficzny Pod słońce (1999) i esej Lizbona. Muzyka moich ulic (2013). Dom Literatury odwiedzi z najnowszą książką pt. Biel. Notatki z Afryki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Konsorcjum Legimi Bibliotek Województwa Łódzkiego
IMG_2771
Janusz Głowacki w Domu Literatury (foto)
IMG_3124
XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 6 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*