lstadtttŁódzki zespół grający w amerykańskim stylu. Tak jednym zdaniem można opisać muzykę wykonywaną przez Łukasza Lacha, Adama Lewartowskiego, Andrzeja Sieczkowskiego i Piotra Gwaderę, czyli grupę L.Stadt. Muzycy tego nietuzinkowego kolektywu gościli w sobotę, 5 marca, w empiku w Manufakturze.

Na spotkaniu głos głównie (a w zasadzie jedynie) zabierał lider zespołu – Łukasz Lach. Opowiadał o nowej płycie – EL.P, teledysku do utworu Mumms Attack, nawiązaniu kontaktu z amerykańskim producentem Mikaelem Countem, (znanym ze współpracy m.in. z No Doubt i Radiohead), występie na tegorocznej edycji Off Festiwalu i najbliższych planach koncertowych grupy.

Głównym punktem spotkania była prezentacja najnowszego teledysku zespołu, promującego album EL.P. Mowa oczywiście o Mumms Attack. Teledysk nakręcono w Wiedniu. Jest zlepkiem szybko zmieniających się obrazków, na których widać członków grupy w różnych częściach miasta.

Jak powiedział sam lider grupy, muzyki L.Stadt nie sposób zaklasyfikować. Każdy utwór nawiązuje do innych klimatów muzycznych i jest odrębną całością. Dodał również, że słuchacz EL.P zapewne musi być osobą niezrównoważoną, tak samo jak niezrównoważona i pełna niespodzianek jest ta płyta, trwająca niecałe 30 minut.

Na koniec Łukasz Lach podał najbliższe plany koncertowe zespołu. Już w najbliższą środę, 9 marca, zespół wyjeżdża do Toronto, by zagrać na Canadian Music Week, a zaraz potem przenosi się do Austin, na jeden z największych amerykańskich festiwali SXSW. Po powrocie z zagranicznych wojaży, L.Stadt planuje klubową trasę po Polsce.

Spotkanie z L.Stadt w ManufakturzeSpotkanie z L.Stadt w Manufakturze Spotkanie z L.Stadt w Manufakturze Spotkanie z L.Stadt w Manufakturze
Spotkanie z L.Stadt w ManufakturzeSpotkanie z L.Stadt w Manufakturze {joomplu:16918} Spotkanie z L.Stadt w Manufakturze
Spotkanie z L.Stadt w Manufakturze

Zobacz także:

L.Stadt – EL.P (recenzja)

L.Stadt i D4D w Kaliskiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6100_kopia
Inauguracja Songwriter Łódź Festiwal (foto)
IMG_2069
Geyer Music Factory: Ola Bieńkowska (foto)
IMG_1757_kopia
Wicked Heads w Krańcoofce (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*