W piątek, 1 marca w Domu Literatury w Łodzi zorganizowano spotkanie z ks. Adamem Bonieckim. Dotyczyło ono najnowszej książki księdza – „Boniecki. Rozmowy o życiu”. Współorganizatorem była Fundacja Carpe Diem. Całość poprowadził Marek Zając.

Niezwykły ksiądz w inspirującej rozmowie z dziennikarką „Tygodnika Powszechnego” Anną Goc odsłania swoje życie i opowiada o doświadczeniach, które go uformowały. Wraca pamięcią do czasów okupacji, powojennej biedy, początków kapłaństwa, pobytu we Francji i w Rzymie, znajomości z Janem Pawłem II. Wspomina chwile, które zmieniły wszystko: pożegnanie z ojcem w wieku dziewięciu lat, powojenną Polskę i władzę, która pozbawiła go domu. Lekcje, które płyną z tych doświadczeń, są ważne dla każdego.

Ks. Adam Boniecki – studiował filozofię na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Warszawskiego i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Duszpasterz akademicki przy uniwersyteckim kościele św. Anny. W 1979 roku Jan Paweł II wezwał go do Rzymu i powierzył mu zorganizowanie polskiej edycji „L’Osservatore Romano”. Członek zespołu „Tygodnika Powszechnego” od 1964 roku, od lipca 1999 był jego redaktorem naczelnym, od 2011 jest redaktorem seniorem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
15102012_020
KsięgoZbiór Urodzinowy (foto)
DSC06339
Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem (foto)
Zakończono remont kamienicy, w której mieści się Dom Literatury w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*