W środę, 5 czerwca, w Domu Literatury w Łodzi odbyło się spotkanie z Krzysztofem Sowińskim wokół jego książki pt. „Poste restante”. Publikacja ta otrzymała Plastra Kultury w kategorii książka 2018 roku. Spotkanie poprowadził Piotr Grobliński.

Krzysztof Sowiński – reżyser i scenarzysta, autor filmów fabularnych, m.in. Wakacji w Amsterdamie i prezentowanego na Festiwalu Filmowym w San Sebastian w 1988 roku Pantareja. Od przeszło dziesięciu lat prowadzi w Łodzi galerię sztuki „J”. W Poste restante powraca do niektórych, starszych o dwadzieścia lat bohaterów swej debiutanckiej Esplanady – i przenosi ich w lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku, w dekadę małego konformizmu, ale i masowych protestów, strajków i desperackich emigracji na mityczny Zachód.

„Piszę i zawsze wysyłam na adres: Poste restante, Hauptpostamt Hamburg, Hühnerposten 12. Jeszcze tylko muszę dopisać na kopercie właściwy losung, czyli hasło. Nie zbieram listów i nie odkładam. Kiedy skończę, od razu wysyłam. Po co wracać do tego, co już minęło. Tak sobie to tłumaczę. Może ktoś je kiedyś później przeczyta. Może ja je kiedyś później przeczytam. Wszystkie. Jeden po drugim…”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6812
Wiec Ludzi i Książek (foto)
XV Festiwal Puls Literatury – dzień 5 (foto)
Wiersze w mieście

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*