malelisyW czwartek, 23 maja o godz. 19 w Domu Literatury rozpocznie się spotkanie z Justyną Bargielską wokół jej najnowszej książki pt. Małe lisy. Poprowadzi je Anna Minkina i Maciej Robert. Wstęp bezpłatny.

Małe lisy to szalona opowieść o nożowniku z podwarszawskiego lasu. A może o rozmarzonej matce i wygadanej singielce? Może o dzieciach, namiętnościach, snach? Albo o zwykłym życiu, którego podskórnym nurtem są groteska i strach? Bez wątpienia to drapieżna proza, która surrealistycznie zakrzywia świat pod płaszczykiem opisu codzienności. Fenomenalną plastycznością języka i wyobraźni Bargielska potwierdza niekwestionowaną pozycję mistrzyni krótkiej formy.

Justyna Bargielska (ur. 1977) – poetka, prozaiczka. Debiutowała w 2003 roku tomem Dating sessions. Następnie opublikowała China Shipping (2005), a w 2009 roku Dwa fiaty, za które dostała Nagrodę Literacką Gdynia 2010. W 2012 roku opublikowała tom wierszy Bach for my baby. Laureatka III edycji konkursu poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego (2001) i nagrody specjalnej w konkursie im. Jacka Bierezina (2002). Jej wiersze były tłumaczone na słoweński i angielski. W 2010 roku opublikowała swoją pierwszą książkę prozatorską Obsoletki, za którą uhonorowana została Nagrodą Literacką Gdynia 2011 w kategorii proza, a ponadto znalazła się w finale Nagrody Literackiej NIKE 2011 oraz wśród autorów nominowanych do Paszportu Polityki 2010. Nominowana do Nagrody NIKE 2013.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
haiku
Haiku po polsku w Domu Literatury
Spotkania autorskie online dla dzieci i dorosłych z tłumaczeniem na PJM
Wystawa online „Przygody kronikarza wszechświatów. Stanisław Lem w zbiorach WBP w 100. rocznicę urodzin pisarza”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*