justyna_bargielska_20120427_1013320388Na zakończenie miesiąca, 26 kwietnia, w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano spotkanie z Justyną Bargielską, jedną z najpopularniejszych obecnie autorek poezji i opowiadań. Tym razem wyjściem do dyskusji był najnowszy tom Bargielskiej pt. Bach for my baby.

– Chcę odciąć się od Obsoletek – mówiła podczas spotkania autorka, która często ironizowała na temat prowadzących i prowadzenia spotkań z jej udziałem. – Mam nadzieję, że jesteście przygotowani – pytała Rafał Gawina i Macieja Roberta, na co ten drugi odpowiedział, że ma aż jedno pytanie – anegdotę. Otóż jego znajomy po obejrzeniu książki i zapoznaniu się z tytułem spytał, czy to o Madzi (co oczywiście nie jest prawdą). Po spotkaniu z Justyną Bargielską obyła się IV Łódzka Noc Muzyki. W ŚFK-DL wystąpili Concrete Hills i Sjon.

Justyna Bargielska (ur. 1977) – poetka i prozaiczka. Opublikowała cztery tomy wierszy: Dating Sessions (2003), China Shipping (2005), Dwa fiaty (2009, Nagroda Literacka Gdynia 2010) i Bach for my baby (2012) oraz tom prozy Obsoletki (2010, Nagroda Literacka Gdynia, finałowa siódemka nagrody Nike, nominacja do Paszportów Polityki 2011). Jej wiersze znalazły się m.in. w antologiach Solistki (2009) i Poeci na nowy wiek (2010). Laureatka nagrody specjalnej w konkursie im. J. Bierezina (2002). Tłumaczona na język angielski, bułgarski i słoweński.

Zobacz też:

– Andrzej Sapkowski – spotkanie

– Olga Tokarczuk w Małej Literackiej (foto)

– Maria Czubaszek w Łodzi

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Puls Literatury w Radomsku (foto)
Wystawy online przygotowane przez WBP w Łodzi
Puls Literatury dla dzieci: Warsztaty Twórczego Pisania (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*