plakat_sosnowskiW czwartek, 12 maja o godz. 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki będziemy mieli okazję porozmawiać z Jerzym Sosnowskim autorem powieści Sen sów. W jednej z recenzji określono powieść jako udana i inteligentną, a zarazem nieoczywistą. O czym pisze Sosnowski? Z pewnością zabiera czytelnika w niezwykłą podróż w przeszłość, niezwykle osobistą, a jednak osadzona gdzieś na pograniczu jawy i snu. 

W opisie książki czytamy:  Wspomnienia nigdy nie będą tak słodkie i pełne jak te z pierwszych wakacji. Jarko Wolski pędzi pociągiem przez Polskę do sanatorium w Kołobrzegu. Na szczęście nie jest sam – w nierównej walce z groźnym wszechświatem towarzyszą mu rodzice. W bujnej wyobraźni chłopca, który marzy o tym, by zostać pisarzem, nawet leniwy krajobraz za oknem jest jak preria lub pustynia Gobi, a pociąg może wywieźć ich w każdej chwili w nieznane, niebezpieczne miejsca.

Dodatkowym elementem, który jednocześnie skraca dystans z czytelnikiem i odrealnia opowieść jest miejsce akcji. Kołobrzeg – kurort znany bez mała każdemu i morze, które samo w sobie stanowi tajemnicę – bezmiar, który silnie oddziałuje  zarówno na dzieci jak i na dorosłych.

Jerzy Sosnowski –od lat związany z radiową Trójką, z której został zwolniony w marcu 2016 r. pisarz i publicysta, członek redakcji kwartalnika „Więź”. Laureat Nagrody Kościelskich za zbiór opowiadań „Wielościan” . Autor powieści : m.in. Apokryf Agłai, Tak to ten i Spotkamy się w Honolulu oraz zbioru esejów Ach. Prowadzi blog jerzysosnowski.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Sezon_4_
Sezon w pięknie #4 w Teatrze Powszechnym
niech będzie jeszcze jedna wiosna – Nowy Salon Poezji
seryjni
Kawiarnia Literacka: Tłuste lata Centauro i Seryjni poeci

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*