zaproszenie_lovePrzed nami kolejna odsłona cyklu Czytam więc jestem. W czwartek 27.10. o godzinie 18.00 spotkamy się w Poleskim Ośrodku Sztuki z Jerzym Jarniewiczem. Porozmawiamy o książce „All you need is love. Sceny z życia kontrkultury”.  spotkanie poprowadzi Michał Lachman.

Serdecznie zapraszamy na niezapomnianą wyprawę w czasie. Powrót do lat 60-tych, w których królowała kultura „Dzieci kwiatów” to zawsze kusząca propozycja. Ten niezwykły ruch do dziś intryguje i daje się odczuć we współczesnej kulturze.  Proponowana książka to właśnie opowieść o kontrkulturze. Niezwykle rzetelna, intrygująca i wciągająca propozycja zarówno dla tych, którzy pamiętają tamte czasy jak i tych, którzy odczytują jedynie współczesne echa kontrkultury.

Jerzy Jarniewicz – poeta, krytyk literacki, tłumacz. Studiował anglistykę i filozofię na Uniwersytecie Łódzkim, a w 1985-1986 na Uniwersytecie Oksfordzkim. Członek kolegium redakcyjnego „Literatury na Świecie”, teksty krytycznoliterackie stale publikuje również w „Tygodniku Powszechnym” i „Gazecie Wyborczej”, współpracował też z brytyjskimi pismami literackimi „Poetry Review” i „Areté”. Nominowany do wielu prestiżowych nagród. Za zasługi dla kultury odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Laureat Nagrody Miasta Łodzi. Uhonorowany Laurem Polskiej Izby Książki. Od 2011 wiceprzewodniczący Rady Programowej Narodowego Centrum Kultury. Zasiada w kapitule Nagrody Literackiej Gdynia. Autor dwunastu książek krytycznoliterackich  i trzynastu zbiorów wierszy.

Cykl Czytam więc jestem jest jedną ze stałych propozycji Poleskiego Ośrodka Sztuki. Niezmiennie od wielu lat zapraszamy zarówno znanych jak i debiutujących autorów ciekawych nowości literackich. Ideą spotkań jest zbliżenie twórcy z odbiorcą oraz sprowokowanie kulturalnego dialogu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
noweinspiracje
Nowe Inspiracje – XII Ogólnopolski Konkurs Poetyckie
malyksiazkomaniak
Mały Książkomaniak 2016 – październik
ksiazki
Łódź literacka – czerwiec 2014

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*