jakubcwiekZapraszamy 10 grudnia o go. 18 do Zespołu Bibliotek im. Jana Augustyniaka ul. Wróblewskiego 67 na spotkanie z Jakubem Ćwiekiem.

Aby zapewnić sobie wejście na spotkanie (liczba miejsc ograniczona (100 miejsc) albo zdobyć najlepsze miejsca w pierwszym rzędzie przyjdź i odbierz zaproszenie na spotkanie albo zarezerwuj pod adresem emailowym: cwiekwlodzi @mbplp.lodz.pl.

Zaproszenia na spotkanie są do odbioru w siedzibie dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź – Polesie Łódź, ul. A. Struga 33 w godz. 8.00 – 16.00 do 9 grudnia.

Jakub Ćwiek jest bestsellerowym pisarzem młodego pokolenia. Znany z zamiłowania do klasycznego rocka oraz popkultury, ponadto jest znawcą i popularyzatorem komiksów na polskim rynku. Żyje w Drodze – spędza w podróży ponad dwie trzecie roku. W ciągu trzech ostatnich lat odbył ponad 200 spotkań autorskich. Wymyślił oraz zrealizował Rock&Read Festival, największą w kraju trasę promującą czytelnictwo. Podczas pracy nad powieścią „Ciemność płonie” przez pół roku mieszkał na katowickim dworcu. Teksty Jakuba Ćwieka doczekały się adaptacji teatralnych, LARP-owych, teledysków, słuchowisk, komiksu, gry karcianej, dwóch filmów krótkometrażowych oraz serii koszulek.

Autor chętnie angażuje się w akcje społeczne. Pod koniec 2014 roku w ramach Ice Bucket Challenge wspierał chorych na stwardnienie zanikowe boczne. Założył Browncoats of Poland, czyli polski oddział fanów i popularyzatorów serialu „Firefly”, którzy na całym świecie zajmują się działalnością charytatywną. W ramach działalności w BoP wydał dwujęzyczną książeczkę dla dzieci, „Świetlik w ciemności / Firefly in the Darkness”, z której całkowity zysk przeznaczony został na popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Jakub Ćwiek jest autorem siedemnastu książek, licznych opowiadań i artykułów publicystycznych, scenariuszy i słuchowisk. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum Kłamcy, rozwija też światy, w których prym wiodą Chłopcy oraz Dreszcz, oraz wypuszcza się na zupełnie inne rejony. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. W tym samym roku oraz ponownie dwa lata później został nominowany do Śląkfy w kategorii Twórca Roku. Rok 2015 jest dla niego dziesięcioleciem rozpoczęcia pracy twórczej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
nowe_inspiracje_14_pla7
X Ogólnopolski Konkurs Poetycki Nowe Inspiracje
ksiazki
Łódź literacka – listopad 2012
Literatura – maj 2021

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*