Spotkanie z Jackiem Jędrzejakiem w Domu Literatury

zgitaraW środę, 16 marca o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się spotkanie z Jackiem „Dżej Dżejem” Jędrzejakiem, wokalistą zespołu Big Cyc, wokół jego książki „Z gitarą przez Antyle”. W trakcie spotkania odbędzie się również minikoncert. Całość poprowadzi Szymon Wiśniewski. Wstęp wolny.

„Z gitarą przez Antyle to mój dziennik z podróży. Jak powiedział Andersen: kto podróżuje, ten dwa razy żyje. Oto moje drugie życie, w którym wraz z przyjaciółmi dotarłem do lasów tropikalnych Dominiki, Gwadelupy i Martyniki. Atakowałem szczyt wulkanu Mount Pelée i próbowałem nalewki z węża. Chłonąłem miejscową muzykę i lokalne potrawy, zderzałem się z obcą kulturą i zwyczajami. Odwiedzałem destylarnie rumu, próbowałem żylastego marlina, podziwiałem piękne karaibskie dziewczyny. Dowiedziałem się, gdzie rośnie najniebezpieczniejsza roślina na świecie i jak zostać kreolem mówiącym po rosyjsku. Przede wszystkim wtopiłem się w multikulturowe społeczeństwo, opisałem ich codzienne czynności i zwykłe życie”.

Jacek „Dżej Dżej” Jędrzejak – basista i główny wokalista zespołu Big Cyc. Absolwent filologi polskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Kompozytor, autor tekstów, członek grup Czarno-Czarni, a wcześniej Rokosz. Twórca takich przebojów jak: Makumba, Nogi, Słoikiczy Berlin Zachodni. Współpracował z programami telewizyjnymi „Lalamido” i „Rock-noc”. Od wielu lat pojawia się w czołówce serialu Świat według Kiepskich, śpiewając piosenkę tytułową. Ze swymi zespołami nagrał ponad 20 płyt. Zagrał około 30000 koncertów. Występował między innymi w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Finlandii i Szwajcarii. Uczestnik happeningów Pomarańczowej Alternatywy. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, przez wiele lat prowadził audychę radiową „Radio Big Cyc”. Bohater filmu dokumentalnego Rokędrolowiec w reżyserii Włodzimierza Frąckowiaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *