maslowskaSpołeczna Akademia Nauk w Łodzi zaprasza na spotkanie z pisarką Dorotą Masłowską. Jedną z najciekawszych pisarek młodego pokolenia.

Autorka „pierwszej powieści dresiarskiej” pt. „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” z 2002 roku, za którą otrzymała Paszport Polityki , Złote Pióro Sopotu oraz nominację do nagrody literackiej Nike. W 2009 roku premierę miała filmowa adaptacja powieści pt. „Wojna polsko-ruska”, w której główną rolę zagrał Borys Szyc.

Nagroda Nike trafiła w jej ręce za sprawą drugiej głośnej powieści pt. „Paw królowej” wydanej w 2005 r. Równie dużym uznaniem co powieści cieszą się dramaty autorstwa Masłowskiej – „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” czy „Między nami dobrze jest”, który był wystawiany na deskach teatru TR Warszawa. W 2012 roku ukazała się trzecia powieść – „Kochanie, zabiłam nasze koty” a dwa lata później książka „Jak zostałam wiedźmą”.
 W 2014 roku pojawiła się pierwsza płyta muzycznego projektu Masłowskiej – Mister D. zatytułowana „Społeczeństwo jest niemiłe”. W klipie do utworu „Chleb” wystąpiła m.in. Anja Rubik.

Spotkanie odbędzie się 21 marca 2015r. w budynku SAN przy ul. Kilińskiego 98, w auli A-0 o godz. 11:00.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
afisz_dla_kilku_wydarzen
Historie łódzkości, czyli trzy scenki o mieście
jelinek
Mała Literacka Performatywnie: „Podopieczni” Elfriede Jelinek
tygielkultury
15 lat „Tygla Kultury”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*