IMG_4537W środę, 3 kwietnia o godz. 17:30 w sali budynku PKP przy  ul. Tuwima 28 rozpoczęło się spotkanie z Cezarym Gmyzem, dziennikarzem związanym m.in. tygodnikiem „Do rzeczy”.

Wydarzenie odbyło się z okazji promocji książki Zawód: dziennikarz śledczy i dotyczyło głownie wyżej wspomnianego zagadnienia. Ze względu na specyfikę spotkania nie zabrakło pytań publiczności m.in. na temat obecnego stosunku autora do Radia Maryja czy też pytań o trotyl i „sprawę Smoleńską”.

Cezary Gmyz podczas dwugodzinnego spotkania zwrócił uwagę na kilka ważnych zagdanień – teksty śledcze należy opierać na co najmniej dwóch niezależnych, także od siebie, źródłach, a brak jednoznacznych dowodów oznacza wyłącznie mniej lub bardziej prawdopodobną hipotezę, a nie fakt dokonany. Przyznał się również do błędów (np. pomyłka w imieniu jednej z postaci umieszczonej w Zawodzie...), które popełnia, a które związane są z tempem pracy współczesnych dziennikarzy.

joomplu:51099

Cezary Gmyz jest, o czym nie wszyscy zapewne wiedzą, członkiem synodu diecezji warszawskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Na spotkaniu również poruszano zagadnienia jego działań w polskim kościele luterańskim.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9849rita
Rita Baum w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)
Chłopiec z latawcem – recenzja
XII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 6 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*