Spotkanie z Bogusławem Chrabotą (foto)

IMG_4969W czwartek, 26 listopada, w Domu Literatury w Łodzi zorganizowano spotkanie z Bogusławem Chrabotą wokół książki pt. Psy Egiptu. Poprowadził je Kajus Augustyniak.

Chrabota to redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, dziennikarz związany z „Polsatem News”. Autor tomów poetyckich, piosenek i powieści. Tym razem zaprezentował thriller kryminalny z akcją osadzoną w pieczołowicie zrekonstruowanej rzeczywistości starożytnego Egiptu.To pierwszy z pięciu planowanych tomów opowiadających o m.in. Nefretete.

Egipt faraonów, tysiąc czterysta lat przed Chrystusem. Małoletnia księżniczka z azjatyckiego królestwa Mitanni wędruje na dwór faraona. Ma zostać jego kolejną żoną. W kananejskiej twierdzy Megiddo, od której wiele lat później bierze nazwę biblijny Armagedon, czeka na nią egipski poseł Mane. Do spotkania jednak nie dochodzi, ponieważ Mane zostaje zamordowany, a księżniczka porwana. Do Megiddo przybywa jednak eskortujący ją mitannijski możnowładca Haramaszi. To on przy udziale egipskiego żołnierza o imieniu Tut („Żywy”) próbuje wyjaśnić tajemnice morderstwa i porwania. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ każdy jest podejrzany, a okrutna intryga zbiera kolejne krwawe żniwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *