palac„Pałac. Biografia intymna” – to nie polski Wersal ani Empire State Building. Bliżej mu do kafkowskiego Zamku. Jest źródłem miejskich legend: o 30 podziemnych kondygnacjach, o nieistniejących piętrach, o tunelu łączącym go z Domem Partii. Do dziś rzuca na Warszawę najdłuższy cień.

Te kilka słów o najnowszej pracy Beaty Chomątowskiej to dobre wprowadzenie do spotkania na jakie mamy przyjemność Państwa zaprosić. W ramach cyklu „Czytam, więc jestem” porozmawiamy z Beatą Chomątowską o jej spojrzeniu na jeden z najsłynniejszych budynków polskich II poł. XX wieku. O tym, że nie architektura jest najważniejsza, nie trzeba wspominać, ale warto podkreślić, że „Pałac. Biografia intymna” to opowieść o ludziach, historii i historiach, a także o tożsamości jednostki, kraju i społeczeństwa w ogóle. To nasza historia.

Spotkanie rozpocznie się 12 października o godzinie 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki. Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie i otrzymać autograf autorki. Wstęp wolny.

Beata Chomątowska –  pisarka i dziennikarka, autorka m.in. uznanej „Stacji Muranów”, biografii „Lachert i Szanajca. Architekci awangardy” oraz powieści „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie”. Założycielka Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów. Pracowała m.in. w krakowskim „Dzienniku Polskim”, „Pulsie Biznesu”, „Rzeczpospolitej”. Obecnie współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” i Muzeum Historii Żydów Polskich. Jej reportersko-historyczna książka Stacja Muranów otrzymała tytuł Warszawskiej Premiery Literackiej oraz była nominowana do Nagrody im. Jerzego Turowicza i Gwarancji Kultury.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Literatura – listopad 2021
literackie_walentynki_20160212_1481784388
Krzysztof Grzelak – spotkanie poetyckie
arterie7
Arterie rewolucyjnie zapraszają

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*