stasiuk9 grudnia w Domu Literatury w Łodzi, a dzień później w Poleskim Ośrodku Sztuki odbędą się spotkania z Andrzejem Stasiukiem. Pierwsze o godz. 19, w ramach VIII Festiwalu Puls Literatury, poprowadzi Maciej Robert, drugie o godz. 18 Agnieszka Cytacka. Wstępy są bezpłatne.
 

„Wschód”- to niezwykły zapis podróży na Wschód – podróży we wspomnienia do obrazów z dzieciństwa spędzanego u dziadków na Podlasiu i podróży tam, skąd wyszły oddziały Czyngis-chana, tam, gdzie historia jest jak geologia i tektonika: nieunikniona, nieprzewidywalna, miażdżąca, tam, gdzie lucyferycznym blaskiem świeci nowa potęga – do Rosji, Chin i Mongolii. To próba uchwycenia cienia Wschodu, który na nas pada. Opowieść o tęsknocie, pragnieniu i strachu. I o tym, jak umyka przestrzeń, a powraca pamięć.
 
Andrzej Stasiuk-mieszka w Beskidzie Niskim. Prozaik, eseista. Autor m.in. „Murów Hebronu”, „Dukli”, „Opowieści galicyjskich”, „Dziewięciu”, „Jadąc do Babadag”, „Taksim”, „Dziennika pisanego później”, „Grochowa”, „Nie ma ekspresów przy żółtych drogach”.  Laureat paru nagród, ostatnio Międzynarodowej Nagrody Literackiej Vilenica 2008, Nagrody Literackiej Gdynia 2010, Nagrody Forum Ekonomicznego i Miasta Krakowa Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza 2011 oraz Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011 w dziedzinie literatury.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ronikier
Spotkanie z Joanna Olczak-Ronikier
sieniewicz
Mariusz Sieniewicz w Domu Literatury w Łodzi
pulsliteratury
VII Festiwal Puls Literatury – Region

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*