IMG_0982W czwartek, 29 marca w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury odbyło się spotkanie z Andrzejem Sosnowskim. Pisarz tym razem zaprezentował się nie jako poeta, a tłumacz poezji Johna Ashberyego.

Spotkanie odbyło się wokół ksiązki Ashberyego Trzy poematy, wydanej przez Biuro Literackie. Sosnowski opowiadał m.in. o współczesnej recepcji Ashberyego we współczesnej literaturze, roli inspiratora dla wielu młodszych, także polskich, poetów.

Andrzej Sosnowski – ur. 1959. Jeden z najważniejszych polskich poetów po 1989. Tłumacz literatury anglojęzycznej. Redaktor „Literatury na Świecie”. Laureat nagród: im. Kazimiery Iłłakowiczówny (1992), Fundacji Kultury (1994 i 1999), Kościelskich (1997), „Odry” za całokształt twórczości (1998), Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2008) oraz Nagrody Literackiej Gdynia (2011). Mieszka w Warszawie.

Kolejne spotkanie literackie w ŚFK 12 kwietnia. O godz. 18 rozpocznie się wieczór z Andrzejem Pilipiukiem, jednym z najpopularniejszych pisarzy fantasy w naszym kraju. Imprezom towarzyszą akcję bookcrossing – wymiany książek.

Zobacz także:

Zygmunt Miłoszewski w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

Spotkanie z Leszkiem Engelkingiem (foto)

Spotkanie z Julią Fiedorczuk (foto)

Spotkanie z Joanną Bator (foto)

Spotkanie z Zuzanną Ogorzewską (foto)

Oriana Fallaci – Wywiad z historią (foto)

Arterie i Marcin Jurzysta w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

Krzysztof Siwczyk w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6005
Kawiarnia Literacka: Andrij Lubka i Ołeksandr Bojczenko (foto)
IMG_4245
VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 8 (foto)
Posełki. Osiem pierwszych kobiet (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*