andrzejbart19 listopada o godz. 18 w 6. dzielnicy rozpocznie się spotkanie z Andrzejem Bartem.Poprowadzi je Mikołaj Mirowski – historyk i publicysta.

Andrzej Bart – powieściopisarz, scenarzysta i reżyser. Pod własnym nazwiskiem wydał książki: „Rien ne va plus” (Nagroda im. Kościelskich), „Pociąg do podróży” oraz „Don Juan raz jeszcze” (nominacja do Nagrody Literackiej Nike 2007).

Pod pseudonimem Paul Scarron jr autor opublikował metafizyczno-żartobliwy kryminał „Piąty jeździec Apokalipsy”. Jego książki były tłumaczone na język francuski, hebrajski, niemiecki, rosyjski, słoweński i węgierski. W 2008 roku ukazała się powieść „Fabryka muchołapek” (finał Nagrody Nike 2009, nominacja do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2009, Nagrody Literackiej Gdynia 2009 i Nagrody Mediów Publicznych COGITO 2009).

Andrzej Bart jest autorem scenariusza filmu „Rewers” (reż. Borys Lankosz), który zdobył Wielką Nagrodę „Złote Lwy” na Festiwalu Filmu Polskiego w Gdyni. W październiku 2009 ukazała się jego książka „Rewers” będąca literackim opracowaniem scenariusza do tego filmu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
witkowski_plakat_www_800px
Mała Literacka: Michał Witkowski / Fynf und cfancyś
swp_sloik_wybrany1
Sezon w pięknie w Teatrze Powszechnym
teatrpinokio
Wołanie Miasta

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*