wiede_115W czwartek, 8 marca w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury odbyło się spotkanie z Adamem Wiedemannem. Pisarz promował swój najnowszy zbiór opowiadań pt. Odpowiadania. To pierwsza od trzynastu lat prozatorska książka tego autora, wydana we wrocławskim wydawnictwie Rita Baum.

Na całość składa się kilkanaście utworów powstałych w latach 1995-2011. Część z nich autor napisał z innymi twórcami m. in. Kingą Dunin i Jarosławem Klejnbergiem. Opowiadania stworzone przez Adama Wiedemanna na pierwszy rzut oka wyglądają na błahe opowiastki, których bohaterami są znajomi autora. Pisarz bronił się przed tym drugim zarzutem, że to wynik nieumiejętności stworzenia postaci fikcyjnych. Z pierwszą częścią powyższego stwierdzenia nie walczył.

Wiedemann to obserwator – rozmów towarzyskich, kontaktów międzyludzkich, to także kpiarz z konwencji, schematów. – Udało mi się namówić Kingę Dunin do napisania antyfeministycznego tekstu – mówił w czasie spotkania. To także niezły gawędziarz. Kto był w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zapewne się o tym przekonał.

Kolejna odsłona Kawiarni Literacko-Muzycznej 15 marca. Tym razem w ŚFK-DL gościć będzie Marek Miller ze swoją książką – wywiadem z Ryszardem Kapuścińskim. Wstęp jest bezpłatny.

Zobacz także:

Spotkanie z Leszkiem Engelkingiem (foto)

Spotkanie z Julią Fiedorczuk (foto)

Spotkanie z Joanną Bator (foto)

Spotkanie z Zuzanną Ogorzewską (foto)

Oriana Fallaci – Wywiad z historią (foto)

Arterie i Marcin Jurzysta w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

Krzysztof Siwczyk w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Warto było mącić ciszę. Jan Sztaudynger i jego pasje
Wspólnym głosem. 50 lat Chóru Filharmonii Łódzkiej
IMG_1721
Zofia Hertz in memoriam w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*