kronosWe wtorek, 18 czerwca o godz. 19 w Domu Literatury rozpocznie się spotkanie wokół Kronosa Witolda Gombrowicza z udziałem prof. Jerzego Jarzębskiego. Wstęp jest bezpłatny.

Zapiski, sporządzane przez Gombrowicza w ciągu kilkudziesięciu lat, mają charakter bardzo prywatny, nierzadko intymny. Pisarz próbuje w nich zrekonstruować czas miniony i przyjrzeć się własnemu życiu jako chronologicznej serii zdarzeń. Powstało w ten sposób szczególne kalendarium, ukazujące całe życie artysty w  jego złożoności. Lektura Kronosu z pewnością wpłynie na interpretację tak znanych utworów Witolda Gombrowicza jak Trans-Atlantyk, Pornografia, czy w końcu Dziennik, którego Kronos jest swoistym uzupełnieniem, a pod wieloma względami także całkowitym przeciwieństwem. To dzieło wstrząsające, które wywoła niejedną burzę i zażartą dyskusję.

Jerzy Jarzębski (ur. 1947) – krytyk i historyk literatury, prof. zw. pracujący na UJ. Znawca twórczości Witolda Gombrowicza, Brunona Schulza i Stanisława Lema. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1985).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kropkakreska
Kropka+Kreska – Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci
igrzyskawolnosci
IV Igrzyska Wolności
seryjni
Seryjni Poeci: Mariusz Grzebalski i Małgorzata Lebda Dom Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*