magikW czwartek, 20 listopada o godz. 19 w Domu Literatury rozpocznie się spotkanie z Magdaleną Parys z okazji wydania jej najnowszej powieści pt.Magik. Poprowadzi je Maciej Robert. Wstęp jest bezpłatny.

Magdalena Parys, Polka od dzieciństwa mieszkająca w Berlinie, po znakomicie przyjętej powieści Tunel (2011), ponownie zgłębia skomplikowane losy ludzi żyjących w tym podzielonym niegdyś mieście niepodobnym do żadnego innego: wyspie dobrobytu i wolności w morzu szarej, komunistycznej rzeczywistości a – patrząc z drugiej strony muru – wrzodzie na „zdrowym” ciele socjalistycznych Niemiec.

Berlin, rok 2011. W opuszczonej kamienicy policja odnajduje zmasakrowane zwłoki pracownika Urzędu Do Spraw Akt Stasi. W tym samym czasie w Sofii, w tajemniczych okolicznościach ginie niemiecki dziennikarz i fotoreporter – Gerhard Samuel. Dochodzenie przejmuje Policja Federalna i służby specjalne, ale jedynym ich celem jest zatuszowanie sprawy. Śledztwo prowadzi więc na własną rękę znana niemiecka dziennikarka telewizyjna, Dagmara Bosch. Okazuje się, że obydwaj zamordowani zbierali materiały o przeszłości czołowego polityka zjednoczonych Niemiec. Przeszłość i teraźniejszość splatają się w najmniej spodziewany sposób, a akcja przenosi się z Niemiec do innych państw byłego Bloku Wschodniego, w tym do Polski. Magdalena Parys, pod płaszczykiem powieści sensacyjnej, frapująco opowiada o ludzkich emocjach i wyborach, nie tylko politycznych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jablonska
Kawiarnia Literacka: Renata Jabłońska
26. edycji Nagrody Złoty Ekslibris i 9. edycji Nagrody Superekslibris
0635
Literackie Walentynki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*