lkw1Do końca stycznia Łódzki Klub Wysokogórski trzykrotnie zorganizuje spotkania, podczas których pasjonaci gór opowiedzą o swoich przeżyciach.

14 stycznia w ŁKW o swoich podróżach opowiadać będzie Michał Koczyński. Podróżnik wspinał się w Tatrach, Pamirze, Himalajach, Andach, w górach Afryki, na Spitsbergenie i Alasce. Jego największym osiągnięciem górskim jest udział w przeprowadzeniu nowej drogi na jedną z najtrudniejszych gór na świecie: na szczyt Fitz Roy w Patagonii. Przemierzył większość pustyń na świecie, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie, przepłynął w poprzek Bałtyk na drewnianej tratwie. W czasie swoich licznych podróży kopał złoto w Amazonii, pracował na plantacjach pieprzu i herbaty w Kerali w Indiach.

lkw225 stycznia Łódzki Klub Wysokogórski odwiedzi Bogdan Mac. Mac działalność górską prowadzi od 1952 roku. Ma za sobą wyczynowe drogi latem i zimą w latach 60-tych np. jednodniowe zimowe przejście pn.-wsch. Filara Mięguszowieckiego Szczytu. To kierownik i uczestnik wyjazdów (Pireneje, Alpy, Riła, Piryn) i wypraw w góry wysokie – Andy, Hindukusz (pierwsze wejście na Auar, drugie nową drogą na Kishmikhan). Podczas spotkania opowiadać będzie o początkach wspinaczki, która przed laty wyglądała znacząco inaczej.

Cykl imprez zakończy 28 stycznia spotkanie z Adamem Radwańskim i Tomkiem Anteckim pt. Szwajcaria górska i skałkowa, lato zimą i zima latem.

Dyskusje rozpoczynają się o godz. 19 w siedzibie klubu przy ul. Stefanowskiego 19. Oczywiście poza samymi rozmowami i opowieściami nie zabraknie pokazów slajdów z przeróżnych wypraw.

(na podstawie informacji prasowych, fotografie przesłane przez Łódzki Klub Wysokogórski){jcomments on}


Zobacz także:

– Wspinaczka w Stratosferze – konkurs!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kalendarz sportowca – październik 2019
Otwarcie pierwszej w Polsce hali do curlingu (foto)
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – listopad 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*