Spotkania Teatrów Miast Partnerskich 2010 – informacje

5STMP22 października w Teatrze Nowym rozpocznie się piąta edycja Spotkań Teatrów Miast Partnerskich. Impreza potrwa w Łodzi do 28 października.

   
STMP to największy międzynarodowy festiwal teatralny organizowany w naszym mieście. Przy doborze spektakli organizatorzy preferują inscenizacje polskiej dramaturgii oraz dramaturgii autorów pochodzących z kraju danego teatru.

W tym roku gośćmi Teatru Nowego będzie Narodowy Teatr Serbski z Nowego Sadu, który brał niedawno udział w niezwykle prestiżowym międzynarodowym projekcie Orient Express. Pokłosie tego słynnego już przedsięwzięcia, spektakl Tak jakby (Kao da), inspirowany dziełem niemieckiego filozofa Hansa Vaihingera. Poza tym Litewski Narodowy Teatr Dramatyczny przedstawi Wdowy Sławomira Mrożka; jeden z najsłynniejszych obecnie offowych zespołów Europy Wschodniej, lwowski Teatr Woskriessinnia, pokaże Piaskownicę Michała Walczaka, a Gárdonyi Géza Színház z Egeru wystawi Alkoholików.

Spotkania otworzy spektakl towarzyszący Rzecze Budda Chinaski Teatru Muzycznego Kapitol z Wrocławia. Jest to wielokrotnie już nagradzany monodram Justyny Szafran oparty na twórczości Charlesa Bukowskiego.

Program 5. STMP

22 października
21:00 Rzecze Budda Chinaski – Teatr Kapitol, Wrocław

24 października
19:00 Wdowy – Litewski Narodowy Teatr Dramatyczny, Wilno

25 października
19:15 Tak jakby – Serbski Teatr Narodowy, Nowy Sad

26 października
19:00 Piaskownica – Teatr Woskriessinija, Lwów

28 października
19:15 Alkoholicy – Teatr Gézy Gárdonyi, Eger

Karnet na 5. Spotkania Teatrów Miast Parnerskich

Karnet uprawnia do wejścia jednej osoby na wszystkie spektakle w ramach 5. STMP odbywających się w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi od 22.10.10. do 28.10.10. Uzgodnienie miejsc następuje w momencie nabycia karnetu w porozumieniu z kasą teatru.

Ceny: 60 zł normalny, 40 zł ulgowy (studenci, emeryci, renciści i bezrobotni).

Kasa teatru czynna od wtorku do piątku w godzinach 9.00-19.00 tel. 42 633 44 94 wew. 317.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *