DSCF1687Dziesiątki motocykli przejechało ul. Piotrkowską w czwartkowy wieczór, 26 marca. Wzrok wszystkich przechodniów zatrzymały się na warczących dwukołowcach, gdy przemierzały łódzki deptak. Wielu ludzi wychodziło z licznych kawiarni i restauracji, aby móc obserwować przejazd motocykli. Było to uroczyste rozpoczęcie sezonu żużlowego 2015, który będzie bardzo emocjonujący, bo łódzki klub walczył będzie o awans do ekstraligi Enea Speedway Ekstraliga.

Parada rozpoczęła się punktualnie o 18 na Placu Wolności, stamtąd też wszyscy uczestnicy zaczęli jechać wzdłuż Piotrkowskiej. Tuż za nimi szedł tłum machający flagami, wznoszący okrzyki oraz skandujący wspierające hasła dla klubu żużlowego Orzeł Łódź, który dziś odbył pierwszy w tym roku trening. Pierwszym celem parady był pasaż Schillera, gdzie na scenie zaprezentowany został skład drużyny żużlowców na rozpoczynający się sezon 2015. Kolejnym i ostatnim przystankiem była archikatedra, pod którą to zostały poświęcone motocykle wszystkich przyjezdnych. Tutaj również motocykliści złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.

Pierwszy mecz Orła Łódź, gdzie zobaczyć można będzie zaprezentowany dziś skład, odbędzie się już 6 kwietnia Bydgoszczy z tamtejszą drużyną Polonia Bydgoszcz.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mecz Narodów w Łodzi (foto + wideo)
orzellodz
Polonia Piła – Orzeł Łódź 48:41
Mecz żużlowy Północ-Południe (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*