eurocup1027 i 28 lutego w Hali parkowa Przy ul. Małachowskiego 5/7  odbędzie się VI Puchar Europy Harasuto w Karate WKF Łódź 2010. Będzie największą obok ME Regionów imprezą karate WKF organizowaną w tym roku w Polsce.

Turniej zostanie rozegrany w konkurencjach dzieci, młodzików, kadetów, juniorów i seniorów. Przewidywany jest start około 50 drużyn, łącznie około 1 000 zawodników. Wśród startujących,  jak co roku, będą wielu medalistów Mistrzostw Europy i  Świata.

Łódzkie zawody organizowane od 2005 roku zdobyły uznanie jako jedne z najlepszych, co zaowocowało wzrostem rangi turnieju do Pucharu Europy rozgrywanego w formule dwudniowych zawodów tak jak pozostałe tego typu imprezy w innych krajach Europy. Puchar jest jednym z pięciu imprez Środkowoeuropejskiej Ligi Karate (CEKL). Pozostałe turnieje rozgrywane są w Czechach, Austrii, Słowacji i na Węgrzech.

W roku 2009 podczas Mistrzostw Świata w Karate WKF w Rabacie (Maroko) Światowa Organizacja Karate (WKF) zaaprobowała organizację  Środkowoeuropejskiej Ligi Karate (CEKL), jak również powołanie Środkowoeuropejskiej Unii Karate (CEKU) jako organizacji prowadzącej turnieje CEKL.

Tak dynamiczny rozwój CEKL spowodował ,że łódzki turniej będzie miał rekordową obsadę jeśli chodzi o ilość startujących ekip zagranicznych. Na dzień dzisiejszy udział w zawodach zgłosiły federacje i kluby z 21 krajów (Czechy, Słowacja, Ukraina, Węgry, Austria, Rosja, Łotwa, Niemcy, Dania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Iran , Egipt, Tunezja, Palestyna, Anglia, Walia, Algieria, Libia, Dominikana, Belgia) a spodziewany jest udział jeszcze kilku innych ekip.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie organizatora.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
WWE_PL_2015_6bez_logo
WWE w Polsce: kolejni potwierdzeni wrestlerzy
plakat_MMAdruk2
Fighters Arena Łódź – Zawodowa Gala MMA (wideo)
IMG_7173
KSW 24 w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*