Promocja pięściarstwa wśród najmłodszych, starcia reprezentantów z ponad 15 miast, a wszystko pod patronatem klubu Widzew Łódź. W dniach 14-15 lutego odbędzie się turniej bokserski z okazji jubileuszu 110-lecia istnienia klubu z al. Piłsudskiego 138.

Widzewski Turniej Bokserski zorganizowany zostanie na terenie Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego “Edukacja i Sport” przy ulicy Brzozowej 5/7, a za jego oprawę odpowiadał będzie doskonale znany kibicom Marcin Tarociński.

W piątek 14 lutego, podczas pierwszego dnia imprezy, poświęconego promocji sekcji bokserskiej MUKS Widzew i uprawiania sportu, zorganizowany zostanie otwarty trening dla dzieci, które pod opieką rodziców oraz z ważnymi badaniami lekarskimi, chciałyby spróbować swoich sił w boksie. – Zapraszamy wszystkie dzieci od 10. roku życia, które chciałyby zobaczyć, jak wygląda ten sport i spróbować swoich sił w pierwszym sparingu – zachęca Bogdan Szuba, trener sekcji bokserskiej Widzewa i organizator wydarzenia. Dla uczestników przygotowano okazjonalne medale i puchary, które trafią do zwycięzców sparingów. Zawody w formie OPEN rozpoczną się w piątek, o godz. 15:00.

Drugi dzień to gratka dla fanów pięściarstwa w najlepszym wydaniu. W hali przy ulicy Brzozowej zmierzą się zawodnicy z ponad 15 miast, zrzeszonych w kilkunastu klubach. – Nasze zawody są doskonałą okazją do promocji dla pięściarzy z całej Polski. Turnieje z okazji jubileuszów zawsze cieszą się dużym prestiżem. Nie inaczej będzie w przypadku zawodów z okazji 110-lecia Widzewa. Do Łodzi przyjadą bokserzy między innymi z Szamotuł, Radomia, Kalisza, Poznania, Starachowic i Włocławka – zdradza trener Szuba. Oficjalne otwarcie turnieju nastąpi w sobotę 15 lutego o godzinie 13:30. W planach jest ok. 20 walk, w których wystąpią również zawodnicy reprezentujący Widzew Łódź.

Turniej z okazji 110-lecia Widzewa Łódź, który będzie świetną okazją do promocji pięściarstwa wśród dzieci i młodzieży, nie mógłby odbyć się bez pomocy sponsorów. Partnerem Głównym imprezy będzie Bricoman Łódź. Partnerami imprezy zostali również Dom Ubezpieczeniowy i Stowarzyszenie “Fanatycy Widzewa”, a Partnerami Wspierającymi: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców “Tylko Widzew”, King of Food, R-Fabric i Lanista.

Zachęcamy wszystkich kibiców do obecności oraz do dopingowania zawodników. Do śledzenia wydarzeń na ringu, a także ich rejestrowania i utrwalania zapraszamy również przedstawicieli mediów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
octopuscu
Octopus BJJ Cup – informacje
Stipe Bekavac zastąpi Ivana Erslana w starciu z Przemysławem Mysialą na KSW 53 w Łodzi
FAME MMA 3 w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*