ix_ps_kt_plakatNajlepsi karatecy tradycyjni zmierzą się w IX Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który rozegrany zostanie już 3 czerwca 2017 roku w Atlas Arenie w Łodzi. W pucharze wystartuje 8 najlepszych zawodników i 8 najlepszych zawodniczek wytypowanych przez Komitet Techniczny Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF). Polskę reprezentować będą zawodnicy, którzy zajęli najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017: Maria Depta (TS Sokół Aleksandrów Łódzki), Agnieszka Sajdutka (AKT Rzeszów), Michał Sowa (MUKS Bytom) i Wiktor Staszak (AKT Niepołomice). Po zakończeniu ligowych rozgrywek wszyscy zapowiadali intensywne przygotowania do startu w Łodzi.

Maria Depta ma na swoim koncie trofeum Pucharu Świata sprzed dwóch lat i w Łodzi będzie broniła tytułu. Z kolei Agnieszka Sajdutka w ubiegłym roku zdobyła Puchar Europy, więc z pewnością chętnie sięgnie po brakujący w jej dorobku Puchar Świata. Obie zawodniczki reprezentują bardzo wysoki poziom, należą do ścisłej światowej czołówki karate, są medalistkami mistrzostw świata i Europy. Tylko w ubiegłym roku podczas mistrzostw świata Maria Depta wywalczyła 3 złote i 1 brązowy medal, a Agnieszka Sajdutka – złoto i srebro.

W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentować będą debiutujący w Pucharze Świata zawodnicy: Michał Sowa i Wiktor Staszak. Podczas mistrzostw świata startowali w kategorii młodzieżowców, również zdobywając złote krążki: Wiktor Staszak wywalczył dwa, Michał Sowa – jeden złoty medal.

Zawodnicy pucharu świata startują w konkurencjach technicznych (kitei, kata) i w walce bezpośredniej. Zawody odbywają się co dwa lata.

IX Puchar Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017 poświęcony jest pamięci Ryszarda Czesława Dębskiego – karateki, przyjaciela, współzałożyciela i wieloletniego członka Zarządu Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, który odszedł w 2011 roku. Spotkaniu najlepszych zawodników świata towarzyszyć będzie rywalizacja tysiąca najmłodszych karateków w XVII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017. Co roku turniej gromadzi kilkuset uczestników – w tym roku planujemy pobić rekord w liczbie startujących w pucharze dzieci.

Termin imprezy zbiega się z Dniem Dziecka – w Atlas Arenie odbędzie się więc Rodzinny Sportowy Dzień Dziecka. Na dzieci i rodziców czekać będzie mnóstwo sportowych i kulturalnych atrakcji: m.in. pokazy sztuk walki, występy zespołów tanecznych, a także bezpłatne warsztaty tańca i wielu dyscyplin sportowych oraz konkursy z nagrodami.

Podczas Pucharu Świata rozegrany zostanie również Międzykontynentalny Mecz Kumite. Wstęp wolny!Zapraszamy!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tunderstorm
Gala MMA Thunderstorm III – informacje
IMG_0366
Budowlani Łódź – AKS Madej Wrestling Team 14:16 (foto)
DSC_4554_DxO
VII International Karate Championship Champion Cup w Karate WKF (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*