Zatoka Sportu PŁ będzie areną walk zawodników specjalizujących się w brazylijskim jiu-jitsu. To pierwsza gala na świecie, gdzie zawodnicy w kimonach, mogą uderzać otwartą dłonią z tzw. „liścia”. Wszystko to 15 czerwca od godz. 19. Bilety w cenie od 49 do 249 zł.

W karcie głównej walk odbędzie się 6 pojedynków. Naprzeciw siebie stanie wielu topowych i utytułowanych zawodników, między innymi: Kornel Zapadka – wielokrotny złoty medalista mistrzostw świata, pierwszy Polak, który zdobył ten tytuł; Filip Sadowski – wielokrotny medalista mistrzostw naszego kontynentu; Robert Henek – medalista mistrzostw Europy. Gwiazdą wieczoru będzie Marek “adbuster” Hoffmann.

Zasady walki oparte są przepisach federacji IBJJF. Do najważniejszych należą:
• Walka trwa 2 x 5 minut; przerwa między rundami wynosi 1 minutę;
• We wszystkich pojedynkach dozwolone są uderzania otwartą dłonią po kole w każdej płaszczyźnie
• Nie ma sędziów punktowych – w przypadku braku nokautu, zwycięzcę w głosowaniu wyłoni publiczność;
• gdy zawodnik otrzyma trzecie ostrzeżenie, czeka go tzw. “karny liść”. Zawodnicy stają na przeciwko siebie i pod ścisłą kontrolą sędziego, zawodnik faulujący musi przyjąć uderzenie od przeciwnika, bez możliwości obrony.

Oprócz sportowych emocji, gala będzie promował projekt „FAVELA”. Jest to oddolny projekt społeczny, zainicjowany przez łódzkiego trenera – Macieja Studzińskiego. Inicjatywa zakłada docieranie poprzez sport do dzieci i młodzieży z trudnych środowisk. Wzorem brazylijskich sportowców poprzez aktywizację młodzieży chcemy pomóc jej sięgnąć po nowe wzorce i pokazać alternatywę.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sumo
Sumo Day 2010 w Łodzi (foto+wideo)
Turniej Bokserski im. Józefa Pisarskiego
IMG_1287_small
Fighters Arena łódź – Nastula zwycięża (foto)
1 Komentarz
  • radek
    15 czerwca 2019 at 13:49

    Ciekawie sie zapowiada

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*