DSC03164Reprezentanci 47 państw wzięli udział w zakończonych w Las Vegas zawodach z cyklu Złotej Ligi w Karate WKF. Odbywały się one w słynnym hotelu Ceasares Palace.

Doskonale wypadła w nich Marta Dąbrowska z klubu Harasuto Łódź. Nasza zawodniczka  kolejny raz udowodniła swoją wysoką pozycję  jaką ma w karate WKF. Zdobyła po doskonałych walkach brązowy medal.

Marta wygrała w pierwszej rundzie z amerykanką Katy Spitzer–Cohn 6:0, drugiej rundzie z włoszką Alesandrą Benedetto 2:0, w półfinale po dramatycznej walce uległa Mistrzyni Świata Meksykance Yadirze Lira 2:4. W walce o brązowy medal nie dała żadnych szans kanadyjce Cloe Thibaudeau 5:1.

Podczas pobytu w Las Vegas Marta wystartowała dodatkowo w drugich zawodach International Ozawa Cup. Po wejściu do  ścisłego finału wywalczyła 3 miejsce rezygnując z walki w finale na rzecz udziału w zawodach USA Open GL.

Medal Marty jest pierwszym medalem wywalczonym przez reprezentantów Polski w zawodach USA Open. Wyjazd Dąbrowskiej doszedł do skutki  dzięki pomocy Urzędu Miasta Łodzi.

Podczas pobytu zostały nawiązane kontakty międzynarodowe z wieloma trenerami. Łodzianka została zaproszona na zawody oraz treningi w USA.

Brązowy medal Marty Dąbrowskiej w USA Open Championships - Golden LeagueBrązowy medal Marty Dąbrowskiej w USA Open Championships - Golden LeagueBrązowy medal Marty Dąbrowskiej w USA Open Championships - Golden LeagueBrązowy medal Marty Dąbrowskiej w USA Open Championships - Golden LeagueBrązowy medal Marty Dąbrowskiej w USA Open Championships - Golden LeagueBrązowy medal Marty Dąbrowskiej w USA Open Championships - Golden LeagueBrązowy medal Marty Dąbrowskiej w USA Open Championships - Golden League

VI Puchar Europy Harasuto w Karate WKF Łódź 2010 (foto+wideo)