5si10 listopada w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się V kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Beniaminek Ekstraklasy kobiet – Itaka Film Grid dokonał kolejnego wzmocnienia. Do zespołu dołączyła Kamila Klajman była zawodniczka drugoligowej drużyny UKS Ozorków. Jednak w V kolejce debiutantki ligi czekało nie lada wyzwanie, gdyż pojedynek z mistrzyniami ubiegłego sezonu, drużyną Dzikusy. W pierwszym secie liczne błędy w przyjęciu po stronie Itaki doprowadziły do pewnego zwycięstwa Dzikusów 25:11. Od drugiego seta gra się wyrównała. Trudne zagrywki Itaki spowodowały, że przez resztę meczu Dzikusy miały wiele problemów z odbiorem. Zacięte spotkanie rozstrzygnął dopiero tie-break, w którym obie drużyny szły punkt za punkt. Dopiero przy stanie 12:12 zawodniczki Dzikusów zdołały uzyskać przewagę ostatecznie wygrywając 15:13

W Ekstraklasie mężczyzn wciąż bez punktu pozostaje zespół Classa Polska Automobile, która mimo zrywu w trzecim secie uległa 1:3 drużynie Fantom. Dzięki temu zwycięstwu Fantom awansował na piąte miejsce. W górnej części tabeli pojedynek Iskry i Piazza Cafe, drużyn sklasyfikowanych odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji. Ci drudzy prowadzili już 2:0, jednak podrażniona przegraną w samej końcówce drugiego seta Iskra nie zamierzała łatwo składać broni, szybko doprowadzając do piątego seta. Gdy przy zmianie stron, prowadząc 8:6 wydawało się, że zawodnicy tej drużyny „pójdą za ciosem”, kilka błędów oraz dobra postawa zespołu Piazza Cafe w końcówce spotkania spowodowała, że to ten zespół mógł cieszyć się ze zwycięstwa 15:12, jak i w całym meczu 3:2.

Wszystkie spotkania piątej kolejki I ligi kobiet zakończyły się szybkimi zwycięstwami 3:0 zespołów wyżej notowanych w tabeli. I tak Energia nie miała większych problemów w pojedynku z zespołem Salos Wodna, GLKS Siatkarz w sposób zdecydowany pokonał ostatnią w tabeli Energię Duo, natomiast w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu lider, zespół Acero Lamia nie dał większych szans, trzeciej przed tą kolejką, drużynie Rex-Bud Tsunami.

joomplu:45202

W I A lidze mężczyzn dużo ciekawych pojedynków i sensacyjnych wyników. Na uwagę zasługuje coraz lepsza gra zespołu Sborna, która w ubiegłym sezonie o „mały włos” nie spadła do niższej ligi, natomiast w tym, po kolejnym zwycięstwie tym razem nad drużyną Bejłocz 3:1 przewodzi stawce. Sensacyjnie zakończyło się spotkanie pomiędzy zajmującym przed ostatnią lokatę Sokołem Rzgów, a vice liderem Gremi. Po ciekawym, cztero setowym widowisku to niżej sklasyfikowany zespół mógł cieszyć się z cennych trzech punków i awansie na 5 miejsce. Dość niespodziewaną porażkę zanotował również dotychczasowy lider Lozamet. Bardzo wyrównany pojedynek zakończyła sukcesem w tie-break’u drużyna Bez nazwy.

Zmiana w fotelu lidera również w I B lidze mężczyzn. Pierwszą w tym sezonie porażkę (1:3) odniosła Społeczna Akademia Nauk w spotkaniu przeciwko lepiej prezentującym się tego dnia zawodnikom AMC. Potknięcie lidera wykorzystał zespół Wild Boyz, który oddając tylko jednego seta zespołowi Starszaki objął prowadzenie w tabeli. Pozostałe spotkania również zakończyły się stosunkiem 3:1, i tak Czarni zwyciężyli Izbę Celną, natomiast Volley Centrum pokonał Energeo.

W II lidze mężczyzn sensacyjnie zakończyło się spotkanie pomiędzy bardzo dobrze prezentującym się w tym sezonie zawodnikom Elma-RK a drużyną Dell. Niespodziewanie łatwo, bo już po trzech setach to Ci drudzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Na prowadzeniu w tabeli niezmiennie zespół Warecka, który do tej pory stracił jedynie punkt, natomiast w tej kolejce bez straty seta, szybko uporał się z ŁKSG Inwemer.

Wyjątkowo jak na III ligę mężczyzn sporo stosunkowo jednostronnych spotkań. Jedynie mecz drużyn ze środka stawki pomiędzy Dobroń kadeci a zespołem VC Chlory przyniósł wiele emocji i pięcio setowe widowisko. Wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego to VC Chlory zwycięsko zakończyły rywalizację. W innych meczach tej ligi, lider – UKS Fuks Sulejów gładko 3:0 pokonał CentiNet, P&G Gillette niestety po raz kolejny bez zwycięskiego seta uległ siatkarzom Ready To Go, a zespół A-ZSP 3 nie miał problemów w spotkaniu przeciwko drużynie Na Drugą Nóżkę pewnie wygrywając 3:0.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 17.11.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)