5si1723 marca w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XVII kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W minionej kolejce mogliśmy obserwować wiele niezwykle zaciętych spotkań. Aż w siedmiu konfrontacjach o zwycięstwie decydował dopiero piąty set. Natomiast w Ekstraklasie kobiet i mężczyzn rozstrzygnięte zostały półfinały, w których do wyłonienia finalistów potrzebne były trzy spotkania. I tak po ubiegłotygodniowej porażce, obrończynie tytułu – Dzikusy I, wyciągnęły odpowiednie wnioski i po znacznie lepszym spotkaniu w swoim wykonaniu, rozstrzygnęły rywalizację na swoją korzyść wygrywając decydujący mecz 3:0. W finale Ekstraklasy kobiet ubiegłoroczne mistrzynie zmierzą się z beniaminkiem ligi, drużyną Itaka Film Grid, która już wcześniej zapewniła sobie walkę o mistrzostwo ligi. Wśród panów do finalistów Ekstraklasy mężczyzn, zawodników PGE Obrót, dołączyła Superata. Najlepszy zespół rundy zasadniczej, który niespodziewanie przegrywał po pierwszym półfinale, w dwóch kolejnych spotkaniach potwierdził swoją wyższość nad Iskrą i dzięki drugiemu zwycięstwu, w trzech setach, awansował zasłużenie do wielkiego finału. O trzecie miejsce ekstraklasy kobiet zagrają siatkarki Jutrzenki oraz Wyborowe, natomiast brązowe medale ekstraklasy mężczyzn przypadną zwycięzcą pojedynku TKKF Dzikusy – Iskra.   

W rywalizacji barażowej o ekstraklasę kobiet największe emocje towarzyszyły spotkaniu pomiędzy Lamią Tuszyn a Dream Team. Pierwszy set to dobra dyspozycja zawodniczek Dream Team, które objęły prowadzenie w meczu. Jednak następne partie to znaczna poprawa gry Lamii i to właśnie mistrzynie I ligi kobiet, dzięki zwycięstwu 3:1 przypieczętowały powrót do ekstraklasy po rocznej przerwie. Po gładkim trzysetowym zwycięstwie Stacji Nowa Gdynia nad Siatkarzem Drużbice, w ekstraklasie kobiet pozostaną zawodniczki Nowej Gdyni jak i Dream Team.  

W I A lidze mężczyzn rozegrano pierwsze z „dwu-meczy” decydujących o końcowej klasyfikacji. W aż trzech z czterech spotkań o zwycięscy musiał zadecydować tie-break, zatem rywalizacja w tych parach będzie trwać zapewne do ostatnich piłek rewanżowych meczy. Nieznacznie bliżej pierwszego miejsca są zawodnicy Sokoła Rzgów, którzy w pojedynku na szczycie rozstrzygnęli na swoją korzyść pięciosetowe, zacięte widowisko i prowadzą jedynie 5 małymi punktami. Małą niespodziankę sprawiła drużyna Bez Nazwy, która w konfrontacji o trzecią lokatę pokonała również 3:2 Gremi. Emocje występowały także do ostatnich piłek pięciosetowego meczu o V miejsce, po którym bliżej sukcesu są siatkarze Lozametu pokonując Bejłocz.  

Bez niespodzianki natomiast w rywalizacji o pierwsze miejsce I B ligi mężczyzn. Faworyt, najlepszy zespół rundy zasadniczej Volley Centrum oddając przeciwnikom, drużynie Czarni tylko jednego seta zrobił pierwszy krok w stronę awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Bliżej trzeciego miejsca i gry w barażach są siatkarze AMC, którzy zwyciężyli spotkanie przeciw Starszakom. Ciekawie przedstawia się natomiast rywalizacja o VII miejsce, które chroni przed bezpośrednim spadkiem. Pierwszy pojedynek pomiędzy Społeczną Akademią Nauk a Izbą Celną był bardzo wyrównany a o końcowym sukcesie tych drugich decydowały pojedyncze piłki w końcówkach setów. O zaciętości spotkania świadczy fakt, że po pięciu rozegranych setach stosunek małych punktów równy jest zero.

W II lidze mężczyzn nadspodziewanie łatwe zwycięstwo drużyny Warecka w meczu o pierwsze miejsce przeciwko faworytom po rundzie zasadniczej zawodnikom Juniora. Zespół, który „rzutem na taśmę” awansował do finału, jest niezwykle bliski sukcesu w postaci triumfu w II lidze i awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Krok w kierunku trzeciej lokaty i gry w barażach zrobili siatkarze Dell, którzy zwyciężyli Elma-RK w czterech setach. 

Na szczycie III ligi mężczyzn „status quo”. Zarówno prowadzący w tabeli Fuks Sulejów jak i „goniący” go zespół Vent Energy zwyciężyli swoje spotkania w łatwych trzech setach i o klasyfikacji końcowej zadecydują ostatnie spotkania sezonu.

joomplu:50805

Wyniki XVII kolejki

Ekstraklasa kobiet

Wyborowe – Dzikusy I 0:3

Ekstraklasa mężczyzn

Superata – Iskra 3:0

O VII miejsce

Piazza Cafe – Classa Polska Automobile 3:0

Baraże o ekstraklasę kobiet

Siatkarz Drużbice – Stacja Nowa Gdynia 0:3

Dream Team – Lamia Tuszyn 1:3

Energia – Dzikusy II 0:3

1

Lamia Tuszyn

5

14

15

5

2

Dream Team

5

11

13

5

3

Nowa Gdynia

5

9

10

7

4

GLKS Siatkarz

5

6

8

12

5

Dzikusy II

5

4

6

12

6

Energia  

5

1

4

15

I liga kobiet

o IV m Salos – ZSO 4 2:3

o VI m Tsunami – Energia Duo 3:0

IA liga mężczyzn

o I m Sokół Rzgów – Sborna 3:2

o III m Gremi – Bez nazwy 2:3

o V m Lozamet – Bejłocz 3:2

o VII m Volley Team – Brukland 3:1

IB liga mężczyzn

o I m Volley Centrum – Czarni 3:1

o III m Starszaki – AMC 1:3

o V m Wild Boyz – Energeo 3:2

o VII m SAN – Izba Celna 2:3

II liga mężczyzn

o I m Junior – Warecka 0:3

o III m Dell – Elma-RK 3:1

o V m Popularni – ZWiK 3:1

o VII m Terwo – ŁKSG Inwemer 3:2

III liga mężczyzn

CentiNet – Vent Energy  0:3

VC Chlory – Dar-Car Team 0:3

Fuks Sulejów – A-ZSP 3 3:0

P&G Gillette – Na Drugą  3:0

O miejsca I – VII

1

Fuks Sulejów

15

40

43

10

2

Vent Energy

15

38

42

13

3

New Team

14

26

32

21

4

Ready To Go

16

25

32

28

5

A-ZSP 3

14

21

25

23

6

Dobroń Kadeci

14

21

28

29

7

CentiNet

14

18

22

31

O miejsca VIII – XI

1

P&G Gillette

5

9

10

6

2

Na Drugą Nóżkę

5

9

10

7

3

VC Chlory

5

7

9

9

4

Dar-Car Team

5

3

5

12

Zobacz także:

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 16 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 15 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 14 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 13 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 12 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 11 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 10 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 9 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 8 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 7 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 6 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 5 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 4 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 3 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 2 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 1 kolejka (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1250_kopiuj
Grot Budowlani Łódź – MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (foto)
xvi_dzka_amatorska_liga_siatkwki__10_kolejka_20130114_1457807039
XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 10 kolejka (foto)
worldlegue
Liga Światowa w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*