5_Bejllocz_-_Volley_Team16 marca w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XVI kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Miniona kolejka nie była szczęśliwa dla zespołów reprezentujących TKKF Dzikusy. Wszystkie trzy drużyny odniosły dotkliwe porażki. Mężczyźni po drugiej porażce przeciwko PGE nie obronią mistrzowskiego tytułu. Dzikusy I przegrywając z Wyborowymi zrobiły krok w tył w drodze do finału Ekstraklasy kobiet. Natomiast Dzikusy II już tylko teoretycznie mają szansę na utrzymanie się w ekstraklasie. W niższych ligach gdzie walczono w formie dwumeczu, odnotowaliśmy wiele „pyrrusowych” zwycięstw. Drużyny po wygraniu jednego lub dwóch setów, które gwarantowały im zwycięstwo w dwumeczu, dawały szansę pogrania zawodnikom rezerwowym i pozwalały sobie na porażkę.

W Ekstraklasie kobiet i mężczyzn poznaliśmy pierwszych finalistów. Itaka Film Grid pokonując drugi raz zespół Jutrzenka, ponownie 3:1, awansowała do wielkiego finału. Z kolei w półfinałowej rywalizacji mężczyzn triumfowali siatkarze PGE Obrót, którzy wygrywając tym razem już w trzech setach, w meczu przeciwko TKKF Dzikusy zrewanżowali się swoim przeciwnikom za ubiegłoroczny finał rozgrywek. W drugich półfinałowych parach do wyłonienia finalistów niezbędne będą trzecie spotkania. Wspomniane już Wyborowe dzięki zwycięstwu 3:1 wyrównały stan rywalizacji przeciw Dzikusom I, natomiast zawodnicy Superaty nie dali większych szans Iskrze i po szybkich trzech setach również w tej parze remis w spotkaniach 1:1. O tym, które zespoły zmierzą się w wielkim finale zadecydują trzecie spotkania, które odbędą się już w najbliższą sobotę (23.03.). Znamy zaś drużyny, które zagrają o 5 miejsce, a są to Itaka Film Grid oraz Fantom. O możliwość gry w barażach i uniknięcie bezpośredniego spadku zagrają natomiast Classa Polska Automobile przeciwko Piazza Cafe.

W rywalizacji barażowej kobiet kolejny krok do ekstraklasy zrobiły siatkarki Lamii Tuszyn. W minionej kolejce najlepszy zespół I ligi tylko w jednej partii w spotkaniu przeciwko drużynie Dzikusy II musiał uznać wyższość swoich przeciwniczek, jednak pozostałe trzy sety należały do Lamii, która jest na najlepszej drodze do powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Równie blisko utrzymania są zawodniczki Dream Team, które po gładkim zwycięstwie 3:0 nad ekipą GLKS Siatkarz prowadzą w tabeli barażowej.

Do finału I A ligi mężczyzn pewnie awansował Sokół Rzgów. Siatkarze tej drużyny dwukrotnie zwyciężając Gremi 3:1 udowodnili swoje aspiracje do powrotu do Ekstraklasy. Z „dalekiej podróży” powrócił natomiast zespół Sborna, który po niespodziewanej porażce w pierwszym spotkaniu półfinałowym, tym razem potwierdził, iż nie przypadkowo zwyciężył rundę zasadniczą. Ostatecznie to on dzięki triumfowi 3:1 nad drużyną Bez Nazwy, zmierzy się z Sokołem w walce o pierwsze miejsce i bezpośredni awans. O piąte miejsce zagra Bejłocz przeciwko Lozametowi. Obie ekipy mimo porażek w drugich spotkaniach, wygrały rywalizację w dwu meczu dzięki wysokim zwycięstwom w pierwszych potyczkach. 

W I B lidze mężczyzn swoją dominację potwierdziły dwa zespoły, które przez większą część sezonu przewodziły tabeli. I tak Volley Centrum nie miał większych problemów z pokonaniem w trzech setach AMC, natomiast zespół Czarni również bez straty seta zwyciężył Starszaków, dzięki czemu to właśnie Volley Centrum zmierzy się z Czarnymi w finale. Ciekawie przedstawiała się rywalizacja pomiędzy ostatnią drużyną tabeli Izbą Celną, a Wild Boyz. Ci pierwsi dzięki ubiegłotygodniowemu zwycięstwu (pierwszemu w sezonie) byli blisko sprawienia niespodzianki i gry o piątą lokatę, jednak bardzo dobra dyspozycja zawodników Wild Boyz i wygrana 3:0, pozwoliła odrobić straty i awansować tym drugim.

Dużo emocji dostarczyła również konfrontacja półfinałowa w II lidze mężczyzn, w której to zmierzyły się zespoły Wareckiej oraz Dell. Była to najbardziej zacięta rywalizacja z pośród wszystkich półfinałów, a o ostatecznym triumfie zdecydowało 5 małych punktów. Pierwszy mecz po czterech setach padł łupem reprezentacji Della, jednak rewanż należał do drużyny Warecka, która zwyciężyła również 3:1 i awansowała do finału dzięki lepszemu stosunkowi punktów z poszczególnych setów obu spotkań. Jej przeciwnikami będą siatkarze Juniora, którzy tym razem znacznie szybciej uporali się z ekipą Elma-RK i już po 3 setach mogli cieszyć się z wygranej.

W III lidze mężczyzn „mecz na szczycie” pomiędzy liderem tabeli, drużyną Fuks Sulejów, a drugim Vent Energy. Była to ostatnia szansa dla wicelidera, by zbliżyć się do swych rywali i pozostać w grze o pierwsze miejsce. Podobnie jak miało to miejsce w rundzie zasadniczej spotkanie  to zakończyło się w czterech setach, jednak tym razem lepszą dyspozycją wykazali się siatkarze Vent Energy, którzy dzięki temu zwycięstwu tracą do lidera już tylko dwa punkty, a rywalizacja o pierwsze miejsce i bezpośredni awans wciąż jest otwarta.

Na następną kolejkę rozgrywek serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Szkoły Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 (Olechów) w dniu 16.03.2013 roku (sobota) w godzinach 9-16.

joomplu:50260

Wyniki XVI kolejki

Ekstraklasa kobiet

o miejsca I-IV

Itaka Film K – Jutrzenka 3:1

Wyborowe – Dzikusy I 3:1

Ekstraklasa mężczyzn

o miejsca I-IV

Dzikusy – PGE Obrót 0:3

Superata – Iskra 3:0

o miejsca V-VIII

Itaka Film – Classa Polska 2:3

Piazza Cafe – Fantom 3:2

Baraże o ekstraklasę kobiet

Lamia – Dzikusy II 3:1

Siatkarz – Dream Team 0:3

Energia – Nowa Gdynia 1:3

1

Dream Team

4

11

12

2

2

Lamia Tuszyn

4

11

12

4

3

Nowa Gdynia

4

6

7

7

4

GLKS Siatkarz

4

6

8

9

5

Energia

4

1

4

12

6

Dzikusy II

4

1

3

12

 

I liga kobiet

o miejsca IV-VII

Rex-Bud Tsunami – ZSO 4 0:3

Salos – Energia Duo 3:0

IA liga mężczyzn

o miejsca I-IV

Sborna – Bez nazwy 3:1

GREMI – Sokół Rzgów 1:3

o miejsca V-VIII

Bejłocz – Volley Team 2:3

Lozamet – Brukland 2:3

IB liga mężczyzn

o miejsca I-IV

Czarni – Starszaki 3:0

Volley Centrum – AMC 3:0

o miejsca V-VIII

Energeo – SAN 3:2

Wild Boyz – Izba Celna 3:0

II liga mężczyzn

o miejsca I-IV

Junior – Elma-RK 3:0

Warecka – Dell 3:1

 

o miejsca V-VIII

ZWiK – ŁKSG Inwemer 1:3

Popularni – Terwo 3:0

III liga mężczyzn

Ready To Go – CentiNet 3:0

Vent Energy – Fuks Sulejów 3:1

A-ZSP 3 – New Team 0:3

Zespoły grające o miejsca VIII – XI pauzowały.

O miejsca I – VII

1

Fuks Sulejów

14

37

40

10

2

Vent Energy

14

35

39

13

3

New Team

14

31

35

18

4

Ready To Go

16

25

32

28

5

Dobroń Kadeci

14

21

28

29

6

A-ZSP 3

13

18

22

23

7

CentiNet

13

18

22

28

Zobacz także:

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 15 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 14 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 13 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 12 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 11 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 10 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 9 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 8 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 7 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 6 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 5 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 4 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 3 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 2 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 1 kolejka (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
SKR_9637_zmien_rozmiar_zmien_rozmiar
Skra Bełchatów – Tomis Constanta 3:0 (foto)
Grot Budowlani Łódź – Fenerbahce Stambuł 0:3 (foto)
7siat2
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2014/2015 – 2 kolejka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*