xvi_dzka_amatorska_liga_siatkwki__10_kolejka_20130114_1457807039Po miesięcznej, świąteczno-noworocznej przerwie, 12 stycznia w Szkole Podstawowej nr 205 rozgrywki wznowiła Łódzka Amatorska Liga Siatkówki organizowana przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Podczas X kolejki spotkań Ekstraklasy kobiet doszło do bezpośredniego pojedynku o I miejsce w tabeli. Po ciekawym, czterosetowym meczu dotychczasowy lider – Jutrzenka – musiał uznać wyższość, lepiej dysponowanym tego dnia siatkarkom beniaminka ligi, drużyny Itaka Film Grid, która dzięki temu zwycięstwu obieła prowadzenie w klasyfikacji. Długa przerwa w rozgrywkach negatywnie wpłynęła na zespół Wyborowe, który do tej pory prezentował wysoką formę, a tymczasem sensacyjnie uległ 1:3 przedostatniej w tabeli drużynie Nowa Gdynia.

W Ekstraklasie mężczyzn ubiegłoroczni brązowi medaliści zespół Piazza Cafe po stosunkowo gładkiej porażce w trzysetowym pojedynku z beniaminkiem ligi Itaką Grid, mocno skomplikował swoją sytuację w walce o wejście do strefy medalowej. W nowym roku nie zwalnia tempa lider rozgrywek, drużyna Dzikusy po zwycięstwie 3:0 nad ekipą Fantom, powiększyła swoją przewagę nad pozostałymi zespołami. Kolejne przegrane spotkanie, spowodowało, że Fantom ma już tylko teoretyczne szanse na awans do czwórki.

W I lidze kobiet zarysowuje się coraz większa różnica pomiędzy pierwszymi czterema zespołami walczącymi o awans a pozostałą trójką. Swoje mecze pewnie wygrały Energia 3:0 nad ZSO nr 4, GLKS Siatkarz 3:1 w spotkaniu przeciw Salos Wodna oraz Rex-Bud Tsunami bez straty seta uporał się z Energią Duo.

joomplu:47259

Na zapleczu Ekstraklasy, w 1 A lidze mężczyzn poznaliśmy pierwszego uczestnika walki o awans. Pomimo porażki, w niezwykle zaciętym spotkaniu przeciwko Sokołowi Rzgów, zakończonym piątym setem, drużyna Sborna zapewniła sobie udział w pierwszej czwórce rundy play-off. Również tie-break wyłonił zwycięzcę pojedynku pomiędzy siatkarzami zespołów Bejłocz oraz Brukland. Ci drudzy zrewanżowali się za porażkę w I rundzie i tym razem to oni schodzili z parkietu triumfując.

Sensacja w I B lidze mężczyzn. Volley Centrum, drużyna, która przed tygodniem walczyła w pucharze ligi z Iskrą jak równy z równym, w tej kolejce nie zdobyła nawet seta, przegrywając gładko 0:3 z zespołem Czarni. Kryzys formy nie opuszcza Społecznej Akademii Nauk. Zespół, którego ambicjami był awans do wyższej klasy rozgrywkowej, po kolejnej porażce, tym razem 0:3 przeciwko Starszakom, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

W II lidze mężczyzn aż trzy z czterech pojedynków kończyły się w pięciu setach. Niewątpliwie tak ciężkiego spotkania nie spodziewali się siatkarze wicelidera tabeli Wareckiej, którzy dopiero w piątym secie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść przeciwko przedostatniej drużynie – Terwo. Również po zaciętych spotkaniach lepsi tego dnia okazali się Popularni i Elma-RK, wygrywając odpowiednio z ŁKSG Inwemer oraz ZWiK.

X kolejka spotkań była przedostatnią pierwszej rundy III ligi mężczyzn. W drugiej rundzie, która decydować będzie o awansie do wyższej ligi znajdzie się siedem najlepszych zespołów, a obecnie kandydatów jest ośmiu. Następne spotkania zdecydują, która z drużyn Ready To Go, Dobroń Kadeci czy VC Chlory nie znajdzie się w szczęśliwej „siódemce”.
Tymczasem spotkanie na szczycie tabeli, pomiędzy New Team a UKS Fuks Sulejów przyniosło spodziewane emocje. Swoją nieznaczną przewagę udowodnili Ci drudzy wygrywając w pięciu setach i utrzymując fotel lidera.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 19 stycznia 2013 roku (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).