xiv_kolejka_dzkiej_amatorskiej_ligi_siatkwki_20100314_171170020127 marca w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XVI kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Rozpoczęły rywalizację play-off najlepsze czwórki ekstraklasy kobiet i mężczyzn. W pierwszych spotkaniach nie było niespodzianek pewnie swoje mecze wygrały drużyny sklasyfikowane wyżej po rundzie zasadniczej – Lider i TKKF Dzikusy I wśród pań, oraz TKKF Dzikusy i Superata wśród panów. W tej grupie zespołów walka odbywa się do dwóch wygranych meczów.

Pozostałe zespoły ekstraklasy oraz I i II ligi zakończyły już pierwszą rundę rywalizacji play-off. Tutaj rozgrywki prowadzone są w formie dwumeczów. Przypomnijmy, że zespoły z miejsc I-IV walczą o medale i awans do wyższej ligi (pierwszy zespół automatycznie awansuje, drugi i trzeci gra w barażach), natomiast zespoły z miejsc V-VIII walczą o utrzymanie (ostatni automatycznie spada, szósty i siódmy grają w barażach).

W ekstraklasie kobiet Volleydolls jedyną niespodzianką było ostateczne zwycięstwo Jutrzenki nad wyżej sklasyfikowaną drużyną Lejdis (3:0 i 2:3). W meczach o V miejsce zagrają Volleydolls z Jutrzenką, a o VII Lejdis z TKKF Dzikusy II.

W ekstraklasie mężczyzn po zwycięstwach faworytów o bezpieczne V miejsce zagrają PGE ŁZE S.A. z Fantomem, o VII Uniwersytet Medyczny i LUKS Sokół Rzgów.

W I lidze z rywalizacji pierwszej rundy play-off zwycięsko wyszły wszystkie drużyny zajmujące wyższe miejsca po rundzie zasadniczej. W rundzie finałowej zagrają więc: o pierwsze miejsce Bejłocz z Cyrańscy Team, o trzecie Iskra z Venta PAO, o piąte Filar Pajszczyk z PKO BP Bankowy OFE  i o siódme Dalkia Łódź z Popularnymi.

Niezwykle ciekawie zakończyła się rywalizacja pierwszej rundy play-off w II lidze. Niespodziewane, a nawet sensacyjne wyniki pierwszych spotkań sprawiły, że wszyscy oczekiwali sporych emocji w meczach rewanżowych. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 3:2, ZWiK wygrał pierwszego seta z Easy i sensacja wisiała w powietrzu. Niestety, na tym się skończyło. Drużyna Easy zmieniła taktykę i wygrała pozostałe trzy sety i całą rywalizację tych zespołów. W kolejnym meczu Energeo, które przegrało pierwszy mecz z Volley Team (0:3), prowadziło już w dzisiejszym spotkaniu 2:0 oraz 20:15 w trzecim secie i… przegrało tę partię do 23, cały mecz 2:3, a w konsekwencji rywalizację play-off 0:2. Mocne nerwy i  zdolności… matematyczne były potrzebne do rozstrzygnięcia pojedynku pomiędzy SWSPiZ i Brukland. W dwóch meczach padł wynik 3:1 i 1:3. Zgodnie więc z regulaminem o zwycięstwie Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania zadecydowały 3 (słownie: trzy!) małe punkty. W ostatnim meczu Piwożłopy po raz drugi pokonały 3:2 AMC. W rundzie finałowej zagrają: o pierwsze miejsce SWSPiZ i Piwożłopy, o trzecie Brukland i AMC, o piąte Easy i Volley Team oraz o VII ZWiK i Energeo.

III liga gra w dalszym ciągu swoim rytmem (nie ma play-off). Niespodzianką było zwycięstwo zaledwie za dwa punkty (3:2) trzeciej w tabeli drużyny Pickup Diablo nad zajmującym trzecie… od końca miejsce zespołem Frontica. Porażka zajmującego czwarte miejsce Smartszop Boyz z wice liderem Dirty Dozen (0:3) wykluczyła praktycznie tę drużynę z walki o trzecie miejsce lidze.

Kolejne rozgrywki już po świątecznej przerwie. Początek 10 kwietnia o godz. 9 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 (Olechów).