xiv_kolejka_dzkiej_amatorskiej_ligi_siatkwki_20100314_178786867320 marca w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XV kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

W bieżącej kolejce w najwyższych ligach odbyło się niewiele spotkań. Z uwagi na inny system rozgrywania play-off pauzowała najlepsza czwórka w ekstraklasie kobiet i mężczyzn, a duża część zawodników z innych drużyn wyjechała do Warszawy reprezentować nasze szkoły wyższe w Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce.

Niezwykle ciekawie za to, rozpoczęła się rywalizacja play-off w II lidze. Tutaj zespoły rywalizują w formie dwumeczu. Startujący z pierwszego miejsca zespół Piwożłopy mimo tego iż przegrywał już 1:2 w setach i 17:22 w czwartym secie! pokonał AMC (3:2) i było to jedyne zwycięstwo drużyny sklasyfikowanej wyżej po rundzie zasadniczej. W drugim meczu grupy zespołów walczących o awans Brukland uległ SWSPiZ (1:3). W grupie walczącej o utrzymanie się w II lidze największą niespodziankę sprawił ZWiK, który sensacyjnie pokonał Easy (3:2), w drugim meczu Energeo nadspodziewanie łatwo przegrało z Volley Team (0:3).

W III liga mężczyzn, kolejne zwycięstwo odniósł Dell, który pokonał po bardzo zaciętym meczu Blachy Pruszyński (3:1). Na uwagę zasługuje również fakt, że kolejny punkt zdobył beniaminek ligi Bytnarówka 29 LO po porażce z Frontica (2:3).
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do obejrzenia kolejnych zmagań sportowców. 27 marca w godz. 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 (Olechów) play-off rozpoczną m.in. zespoły ekstraklasy mężczyzn i kobiet.