7c57b2d3c62191ff14824e9ce14403983 i 4 września na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi rozegrany został Turniej Finałowy XV Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej.

Po raz pierwszy w historii zawody składały się dwóch oddzielnych turniejów rozgrywanych w kategorii kobiet i mężczyzn. Finały były podsumowaniem całego cyklu turniejów eliminacyjnych, które odbywały się od maja br.

Jak co roku, podczas rywalizacji finałowej 42 par, nie brakowało emocji i wspaniałej walki.

Turniej męski zdominowany został przez faworytów – byłych medalistów i reprezentantów naszego kraju – Michała Krymarysa i Jarosława Sobczyńskiego, którzy w finale pokonali w dwóch setach parę Konrad Biernacki i Damian Jakiel. W zgodnej opinii kibiców, na szczególne wyróżnienie zasłużył Michał Krymarys, na co dzień pracujący jako nauczyciel wychowania fizycznego, który swoją postawą na boisku wielokrotnie pokazał, że może być prawdziwym wzorem sportowca dla swoich uczniów i wychowanków. W meczu o trzecie miejsce warszawska para Sebastian Dryński / Filip Lipowski po niezwykle zaciętym meczu pokonała łódzki zespół – Krzysztof Kłaczek / Michał Kobierecki (2:1)

W turnieju kobiet – młodość górą! Zwyciężyły Paulina Czubak / Patrycja Lipińska, które pokonały parę Martyna Witkowska / Agnieszka Leśniewicz. Warto zwrócić uwagę, że dwie z tych zawodniczek to nasze łódzkie siatkarskie nadzieje – Paulina Czubak jest tegoroczną brązową medalistką MP kadetek, a Martynę Witkowską będziemy mogli oglądać w sezonie halowym w drugoligowej drużynie ŁKS. Trzecie miejsce wywalczyła para Agnieszka Cyrańska / Karolina Rogala (reprezentująca drugoligowy ŁMLKS Łask) po zwycięstwie nad drużyną Marta Raźniewska / Katarzyna Pakuła.

Wyróżnienia otrzymali zwycięzcy rankingu Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi – wśród kobiet Paulina Czubak, a wśród mężczyzn ex aequo Maciej Michalak i Mateusz Skoneczny.

Podczas ceremonii zakończenia podsumowano również cały sezon amatorskich zawodów plażowych, których organizatorem, współorganizatorem lub patronem był Klub Sympatyków Piłki Siatkowej. W bieżącym roku udało się przeprowadzić 29 turniejów (w tym 14 męskich, 9 kobiecych i 6 par mieszanych), w których sklasyfikowanych zostało ponad 300 zawodników i zawodniczek. Turnieje odbywały się w Łodzi, Pabianicach, Głownie, Justynowie iSulejowie. Zwycięzcami prowadzonego w tych turniejach rankingu zostali – Patrycja Lipińska i Andrzej Romanowski.

Podczas dekoracji zwycięzców, nagrody w imieniu prezydenta miasta Łodzi wręczała Pani Longina Lefik – Kierownik Oddziału Kultury Fizycznej Wydziału Sportu UMŁ.

Organizatorzy zawodów – Klub Sympatyków Piłki Siatkowej i Ognisko TKKF Dzikusy przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, kończąc rozgrywki plażowe, serdecznie zapraszają wszystkich do kontynuacji przygody z siatkówką w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki.

Dodatkowe informacje o łódzkich rozgrywkach siatkówki plażowej i halowej znajdują się na stronach www.siatka-lodzkie.org oraz www.plazowka-lodz.info

Kolejność końcowa (12 najlepszych par)

1

Jarosław Sobczyński/Michał Krymarys

2

Konrad Biernacki/Damian Jakiel

3

Sebastian Dryński/Filip Lipowski

4

Michał Kobierecki/Piotr Kłaczek

5-6

Michał Sobalski/Adam Kudajczyk

Łukasz Szremski/Piotr Tyluś

7-8

Krzysztof Kłaczek/Jakub Chojecki

Adam Łoś/Bartosz Lewicki

9-12

Mateusz Skoneczny/Maciej Michalak

Jakub Cyprys/Adrian Trejster

Sebastian Wójciak/Adam Herbich

Łukasz Lewandowski/Łukasz Szypryt

1

Paulina Czubak/Patrycja Lipińska

2

Martyna Witkowska/Agnieszka Leśniewicz

3

Agnieszka Cyrańska/Karolina Rogala

4

Marta Raźniewska/Katarzyna Pakuła

5-6

Kamila Dalkowska/Karolina Rzempowska

Edyta Biernat/Kamila Śnieżewska

7-8

Agnieszka Zielińska/Karolina Mastalerz

Paulina Białecka/Magdalena Wanat

9-12

Paulina Dyszerowicz/Joanna Rzepecka

Joanna Berner/Hanna Kociołek

Sandra Leśko/Angela Dziedzic

Anna Paszewska/Joanna Biniecka

Zobacz także:

XV Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej – III turniej (foto)

XV Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej – II turniej (foto)

XV Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej – I turniej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lks20122013
ŁKS Commercecon Łódź podczas Memoriału Kowalczyka
7siat2
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2014/2015 – 2 kolejka (foto)
siat93
XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 9 kolejka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*