gl13 marca w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XIV kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Była to ostatnia kolejka rundy zasadniczej przed rundą play-off. Złośliwy obserwator, sobotnie rozgrywki mógłby nazwać „kolejką cudów”, ale byłoby to wyjątkowo niesprawiedliwe. Niespodziewane porażki najwięcej szkody sprawiły przede wszystkim drużynom, które przegrywały sensacyjnie swoje spotkania.

W Ekstraklasie kobiet prowadzące w tabeli zawodniczki Lidera po niezwykle emocjonującym meczu niespodziewanie uległy drużynie Dream Team (2:3). Potknięcie lidera tabeli wykorzystał zespół TKKF Dzikusy I, który w derbowym meczu pokonał TKKF Dzikusy II (3:1) i w rundzie play-off wystartuje z pierwszego miejsca. W pierwszej rundzie play-off o miejsca I – IV zmierzą się TKKF Dzikusy I z Dream Team i Lider z Salosem św. Teresa, a o miejsca V – VIII Volleydolls z TKKF Dzikusy II oraz Lejdis z Jutrzenką Bychlew.

W Ekstraklasie mężczyzn swoje spotkanie wygrał walczący o pierwszą czwórkę Fantom (3:0 z Uniwersytetem Medycznym) i oczekiwał na zwycięstwo lidera TKKF Dzikusy nad zajmującym w tym momencie piąte miejsce ACERO Lamia ElmaRK. Ku ogromnej radości kibiców zespoły stworzyły przepiękne widowisko, którego nie powstydziłyby się zespoły ligowe. Wspaniałe ataki, a jeszcze piękniejsze efektowne obrony sprawiły, że oglądaliśmy jeden z ładniejszych meczów w tym sezonie. Ostatecznie całe spotkanie wygrało ACERO (3:1) i awansowało do grupy zespołów walczących w play-off o mistrzostwo ligi. Pozostałe mecze nie zmieniły układu w tabeli. W pierwszej rundzie play-off o miejsca I – IV zagrają TKKF Dzikusy z ACERO i Superata z Lozametem, a o utrzymanie się w ekstraklasie (miejsca V- VIII) Fantom z LUKS Sokół Rzgów i PGE ŁZE S.A. z Uniwersytetem Medycznym.

W najbardziej zaciętej w całych rozgrywkach I lidze mężczyzn, wreszcie poznaliśmy kandydatów do awansu i spadku. W pierwszym meczu Dalkia i Bankowy OFE podzieliły się punktami (2:3), co oznaczało, że obydwa zespoły będą grały w dolnej grupie. W kolejnych meczach Venta PAO (wzmocniona powracającym po kontuzji Andrzejem Orczykiem) nadspodziewanie gładko pokonała Iskrę (3:0), a Bejłocz „planowo” wygrał z Popularnymi (3:0). Wszyscy oczekiwali więc na ostatni mecz, w którym zmierzyły się drużyny Cyrańscy Team i Filar Pajszczyk. Wynik 3:2 dla Filara oznaczałby, że obydwa zespoły awansowałyby do pierwszej czwórki. Okazało się jednak, że w spotkaniu tym nie było żadnego „kunktatorstwa” i zespoły do końca grały o jak najlepsze miejsce. Ostatecznie wygrali Cyrańscy Team (3:2), którzy zostali liderem rozgrywek i jednocześnie skazali swoich przeciwników na grę o utrzymanie się w I lidze. W pierwszej rundzie play-off w walce o awans do ekstraklasy zmierzą się Cyrańscy Team z Venta PAO i Bejłocz z Iskrą. O utrzymanie się zagrają Filar Pajszczyk z Popularnymi i Bankowy OFE z Dalkią Łódź.

Przed ostatnią kolejką w II lidze mężczyzn wiadomo było, że w pierwszej czwórce zagrają na pewno Piwożłopy i Brukland. W walce o pozostałe dwa miejsca walczyły trzy zespoły. W najbardziej komfortowej sytuacji była drużyna AMC, która miała się zmierzyć z najsłabszym zespołem – ZWiK. Różnica pomiędzy nimi wynosiła 19 punktów, a zwycięstwo za 3 punkty gwarantowało czwarte miejsce. I tu ogromna sensacja. ZWiK niespodziewanie, acz w pełni zasłużenie pokonał pewne siebie AMC (3:2). Taki wynik oznaczał, że o a awansie będą decydowały drużyny Easy i SWSPiZ. Niestety, niezwykle ambitnie grające Easy nie dało rady pokonać Bruklandu (2:3, 14:16 w piątym secie!) i mimo potknięcia AMC nie awansowało do pierwszej czwórki. W ostatnim spotkaniu SWSPiZ pokonała lidera Piwożłopy (3:2) i utrzymała trzecie miejsce w tabeli. W pierwszej rundzie play-off o miejsca I – IV zmierzą się Piwożłopy z AMC i Brukland z SWSPiZ, a o miejsca V – VIII Easy ze ZWiK i Energo z Volley Team.

III liga mężczyzn, to jedyna klasa rozgrywkowa, w której nie ma rundy play-off. Zespoły do końca sezonu grają tylko mecz i rewanż. Nie mniej jednak i w bieżącej kolejce nie obyło się bez sensacji. Największa to zwycięstwo debiutującej w lidze drużyny LUKS Sokół Rzgów II nad Blachy Pruszyński VT (3:0) oraz porażka aspirującego do medalu zespołu Smartszop z Dellem.

Play-offy rozpoczną się 20 marca o godz. 9 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 (Olechów). Impreza potrwa do godz. 15.

XIV kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki XIV kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki XIV kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki
XIV kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki XIV kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

/foto. Piotr Motyl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
6siatka
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 8 kolejka (foto)
lals122
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 12 kolejka
81si
Projekt Plażówka 2012 – 1 turniej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*