Po kilku miesiącach przerwy od ligi CNBA, ruszyła jej XLI edycja. Do rozgrywek przystąpiło prawie 600 zawodników, grających w 55 zespołach, podzielonych na 4 ligi. Za nami pierwszy tydzień, w którym rozegrano 24 mecze.

Wydarzeniem kolejki, nie tylko w Superlidze, był niewątpliwie pojedynek Elbudplastu z Basket Squadem, a więc mistrza ubiegłej edycji z zespołem, który ostatecznie zajął w niej trzecie miejsce. Należy dodać, że to właśnie Elbudplast przekreślił szanse drużyny Łukasza Sila na udział w Wielkim Finale. Tym razem, po bardzo emocjonującym spotkaniu, Basket Squad zdołał zrewanżować się za porażkę w półfinale odrabiając 11-punktową stratę z pierwszej połowy i ostatecznie wygrywając 51:47. Jakub Borowski rzucił 16 punków dla Basket Squadu, zaś Jacek Kędzia – 15 dla obrońców tytułu.

Świetnie zaczęła sezon drużyna Z Kimś, która w bardzo efektownym stylu pokonała Multibond – czarnego konia rozgrywek Superligi – 51:38, pozwalając zespołowi Rafała Szubskiego na zdobycie zaledwie siedmiu punktów w pierwszych 20 minutach meczu. Sebastian Ferenc, były zawodnik drużyny ligi NCAA Uniwersytetu Missouri, skradł całe show, rzucając dla Z Kimś aż 29 punktów, trafiając trzy trójki i robiąc kilka ciekawych akcji, mogących się podobać licznie zgromadzonej w hali KS Społem publiczności.

W pierwszej lidze byliśmy świadkami bardzo zaciętego spotkania pomiędzy Basket Squadem II, który po ostatniej edycji spadł z najwyższej ligi rozgrywkowej, z OVOO, drużyną mającą aspiracje do gry w Superlidze. Wynik meczu rozstrzygnął się w ostatnich 30 sekundach czwartej kwarty, kiedy to zawodnicy OVOO trafili serię rzutów wolnych, ostatecznie przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrywając 62:58.

W drugiej lidze rozegrano osiem spotkań. Najciekawsza okazała się potyczka BKS LALALILO z Looney Squad. Doświadczeni koszykarze z Bratoszewic pod wodzą Marcina Rydlewskiego, zdołali ograć młodzież prowadzoną przez Grzegorza Zwolińskiego –  46:27.

W trzeciej lidze, swoje pierwsze mecze rozegrało pięć z aż siedmiu nowych zespołów. Debiutanci z ŁDZ All Stars wygrali z Bobrami Bimbru 79:55, Dream School ograł Dipol Old Stars 66:54, a Space Dżem zwyciężył TT PSC 66:28. Pauzowały zespoły Aesthetic Lions II i Jack Daniels Bad Boys, które przystąpią do rozgrywek w przyszłym tygodniu. Zapowiada się bardzo ciekawy sezon i z pewnością zacięta walka o udział w rundzie play-off.

W ramach XLI edycji ligi ruszyło również Studio CNBA, w którym będą przeprowadzane wywiady z zawodnikami, trenerami oraz osobami bezpośrednio związanymi z ligą. Efekty pracy będą dostępne już niebawem na stronie internetowej oraz na kanale YouTube ligi CNBA.

Serdecznie zapraszamy na mecze do hali KS Społem, które odbywają się w godzinach 18:30-22 we wtorki, środy i czwartki oraz do śledzenia ligi w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej cnba.pl.