310 stycznia w Szkole Podstawowej nr 205 odbył się VIII Noworoczny Turniej Siatkarzy Amatorów zorganizowany przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Już po raz ósmy na parkiecie spotkało się blisko 200 uczestników reprezentujących kilka pokoleń siatkarek i siatkarzy. W turnieju najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu wystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi, które pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego p. Macieja Kasprzaka i p. Marcina Jędraszczyka niezwykle zacięcie rywalizowały o zwycięstwo oraz puchary

W turnieju seniorskim wystartowało 15 zespołów (w tym 5 żeńskich i 10 męskich), które rozegrały ponad 30 spotkań, aby wyłonić zwycięzców pierwszej tegorocznej amatorskiej imprezy  siatkarskiej w naszym mieście. Oprócz drużyn grających w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki na zawodach pojawiły się drużyny z Warszawy, Kalisza, Koła oraz Poczesnej k/Częstochowy, a także dwa zespoły reprezentujące Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

W turnieju mężczyzn zwyciężyła drużyna TKKF Zgierz, która w finale po niezwykle zaciętym meczu pokonała 2:1 zespół Wellbet Kalisz. Mecz o trzecie miejsce dostarczył równie wiele emocji i do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż trzech setów. Ostatecznie na najniższym miejscu podium stanęli zawodnicy drużyny Bejłocz&Jańciu, którzy pokonali 2:1 Uniwersytet Medyczny.

W turnieju kobiet niezwykle dramatyczny przebieg miał mecz pomiędzy niepokonanymi zespołami SportEkspert i Uniwersytetu Łódzkiego. O zaciętości tego spotkania świadczy przede wszystkim drugi set, który zakończył się wynikiem 38:36 i zadecydował, że to zawodniczki Umedu drugi rok z rzędu zwyciężyły w noworocznych zmaganiach amatorów. Trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie TKKF Dzikusy II.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Marcin Zygmunt z TKKF Zgierz, a najlepszą zawodniczką Marta Żęcin z zespołu SportEkspert.

W trakcie zawodów tradycyjnie rozegrany został Finał Pucharu Ligi ŁALS, który był zwieńczeniem blisko dwumiesięcznych wspólnych zmagań drużyn ze wszystkich klas rozgrywkowych. W wielkim finale spotkały się drużyny Bakalland Ba! z ekstraklasy oraz Wareckiej Chint Poland z I A ligi. Po dwóch pierwszych nieciekawych setach, wygranych pewnie przez zawodników z ekstraklasy wydawało się, że trzeci set będzie już tylko formalnością. Okazało się jednak, że to dopiero początek emocji. Trzeci i czwarty set to doskonała gra podopiecznych trenera Michała Mamełki, którzy doprowadzili wynik meczu do stanu 2:2. W tie breaku mecz był niezwykle wyrównany, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie doświadczenie wzięło górę nad młodością i zespół Bakalland Ba! zdobył upragniony Puchar Ligi.

9-10. VC Nosorożec / GOŚcie

A już 17.01. pierwsza w 2015 roku kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Serdecznie zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 205  w godzinach 8-18.