2sia7 listopada w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się piąta kolejka rozgrywek XIX edycji Qmed Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Piąta kolejka rozgrywek upłynęła pod znakiem kilku ciekawych debiutów. Po raz pierwszy w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki wystąpiły Paulina Rolińska-Michalik i Julia Gruszecka, które jeszcze dwa lata temu mogliśmy oglądać w meczach ligowej drużyny ŁKS Siatkówka Żeńska. Zawodniczki wzmocniły Żużel-Fan.pl – aktualnego lidera ekstraklasy. Równie udanie zadebiutował w zespole Gremi Paweł Pełka – były Młodzieżowy Wicemistrz Europy w siatkówce plażowej, który po latach spędzonych na piasku postanowił kontynuować swoją przygodę z siatkówką, tym razem na hali.

W bieżącej kolejce nie zabrakło też kilku jeśli nie sensacyjnych, to na pewno niespodziewanych wyników. I tak, w Ekstraklasie kobiet sprawczyniami niespodzianki były siatkarki zespołu Dream Team Manekin, które w spotkaniu przeciwko dotychczasowemu liderowi – SportEkspert, zaprezentowały bardzo dobrą postawę co poskutkowało zwycięstwem w czterech setach. Interesujące widowisko stworzyły również zawodniczki Solum Service Jutrzenki oraz Żużel-Fan.pl. Spotkanie obfitowało w ciekawe akcje zarówno z jednej, jak i drugiej strony siatki, jednak to Żużel-Fan.pl, także dzięki wspomnianym już wcześniej wzmocnieniom, w kluczowych momentach meczu prezentował skuteczniejszą grę i zasłużenie zwyciężył 3:1 wracając na fotel lidera tabeli.

W Ekstraklasie mężczyzn czarna seria Iskry trwa. Drużyna, która w ostatnich sezonach aspirowała do gry o najwyższe laury, w obecnym sezonie nie zdobyła jeszcze choćby punktu. W minionej kolejce, mocno osłabiona personalnie Iskra tylko w jednym secie nawiązała równorzędną walkę z beniaminkiem ligi – zespołem Warecka. Pozostałe sety wyraźnie należały do zawodników debiutujących w najwyższej lidze rozgrywkowej i mecz zakończył się triumfem Wareckiej 3:1. Wygląda na to, że po słabszym początku, kryzys opuszcza brązowych medalistów ubiegłego sezonu. W ciekawie zapowiadającym się starciu Bakallandu Ba! z mistrzami ligi – TKKF Dzikusy, po czterosetowej walce, tym razem lepsi okazali się Ci pierwsi.

Niezwykle ciekawy pojedynek stoczyły zespoły z dolnej części tabeli I ligi kobiet. Spotkanie pomiędzy młodymi siatkarkami z zespołu Energia a Serwo f.i.n.e. niespodziewanie rozpoczęło się od prowadzenia tych mniej doświadczonych zawodniczek. Ambitna walka w pierwszych dwóch partiach przyniosła efekty i przy prowadzeniu Energii 2:0 zapachniało niespodzianką. Jednak w kolejnych dwóch setach do głosu doszły siatkarki prowadzone przez Jarosława Skurę i w przekonującym stylu doprowadziły do tie-breaka. Decydujący set to prawdziwa gra nerwów, zespół Energii prowadził już 12:8 by w końcówce dać się dogonić na 14:14. Świetną okazję na odwrócenie losów spotkanie nie wykorzystały jednak siatkarki Serwo i po dwóch błędach, najpierw w polu zagrywki, a następnie atakując w aut zaprzepaściły trud włożony w pogoń za rywalkami i to Energia ostatecznie triumfowała 3:2. Na prowadzeniu w tabeli niezmiennie TKKF Dzikusy II, który nie przegrał jeszcze w tym sezonie choćby seta, a w minionej kolejce udowodnił swoją wyższość nad zespołem Salos Wodna.

Bez zmian także w czołówce I A ligi mężczyzn. Kolejne bardzo dobre trzy setowe spotkanie rozegrali siatkarze Volley Centrum przeciwko spadkowiczowi z Ekstraklasy Luksowi Rzgów. Także przekonujące zwycięstwo odniosła Szkoła Marcina Gortata. Wice lider tabeli zaskakująco łatwo poradził sobie z jak dotychczas trzeciej drużynie klasyfikacji, czyli Fuks Sulejów. Porażka ta kosztowała zawodników z Sulejowa utratę trzeciej lokaty na korzyść drużyny Sew Eurodrive Polska, która po zaciętym spotkaniu zremisowała z Gremi 2:2.

Zmiana w fotelu lidera I B ligi mężczyzn. Po bardzo dobrym meczu zespół Euro-Ekol zwyciężył Qmed 3:0 i wykorzystując potknięcie najgroźniejszego rywala awansował na szczyt tabeli. Do utraty punktów przez Wild Boyz przyczynili się mŁodzianie, którzy niespodziewanie wysoko zawiesili poprzeczkę swoim rywalom. W bardzo wyrównanym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami nie widać było dystansu, jaki dzieli obie ekipy w tabeli, a pojedynek zakończył się remisem 2:2 i podziałem punktów.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 14.11.2015 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 w godz. 8-18. Więcej informacji na stronie siatka-lodzkie.org.