W niedzielę, 28 października o godz. 14:45 w Sport Arenie (al. Unii 2) odbędzie się Superpuchar Polski w piłce siatkowej kobiet im. Andrzeja Niemczyka. Wstęp: 10-30 zł.

W nowej hali zagrają zdobywczynie Pucharu Polski Grot Budowlani Łódź z mistrzyniami Polski Chemik Police. Transmisja na kanale Polsat Sport.

Od tego roku Superpuchar Polski nosić będzie imię Andrzeja Niemczyka, wybitnego trenera “Złotek”. – Myślę, że to dobry pomysł aby ten jeden mecz rozgrywany o trofeum nosił imię Trenera Niemczyka. W zasadzie to dzięki Trenerowi siatkówka żeńska przeżywała swoje największe sukcesy i nie można przejść obok tego obojętnie. Wiem też, że na meczu mają pojawić się nasze “Złotka”. Super będzie zobaczyć się z dziewczynami, których nie można już spotkać przy okazji ligowych spotkań – powiedziała kapitan zespołu, Gabriela Polańska.

Ostatnie sparingi oraz wygrany mecz z Bekescsabai Röplabda SE w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzyń są dobrym prognostykiem przed niedzielnym pojedynkiem. – Nastroje przed meczem są bardzo dobre. Przywozimy z Węgier zwycięstwo a wiadomo, że to właśnie zwycięstwa budują zespół. Miałyśmy pewne problemy z wejściem w spotkanie, ale na szczęście potrafiłyśmy wyjść z opresji. Takie sytuacje budują naszą pewność siebie na boisku – kontynuuje Gabriela Polańska.

Budowlane odbyły długą podróż na Węgry. Jednak liczymy na to, że nie będzie ona miała wpływu na niedzielny mecz. – Prezes zadbał o naszą wygodę na tyle, na ile było to możliwe. Każda z nas miała do dyspozycji materace i mogła się rozłożyć. Oczywiście nie jest to samo, co spać we własnym łóżku, ale i z takimi trudami musimy sobie radzić. Poza tym do meczu o Superpuchar mamy jeszcze dwa dni, więc nie wydaję się mi, że podróż będzie miała znaczenie w dniu meczu – komentuje nasza środkowa.

Grot Budowlane Łódź będą bronić Superpucharu wywalczonego podczas VI Memoriału Agaty Mróz – Olszewskiej. Jak ocenia szanse Budowlanych nasza środkowa? – Nie jestem zwolenniczką prognostyk i typowania wyników jeszcze przed meczem. Jedyne o co chciałabym prosić, to pomoc naszych kibiców. Jak wiele razy mówiłam, to oni również budują naszą siłę. Mam nadzieję, że stawią się licznie w niedziele w Sport Arenie, żeby nas wspierać oraz że będziemy mogli na koniec cieszyć się razem z wygranego meczu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
7c57b2d3c62191ff14824e9ce1440398
XV Finał Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej
BL6Q4054
Mistrzostwa Świata w Siatkówce: Polska – Iran 3:2 (foto)
IMG_6486
ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*