aDSC_9777Bełchatowski zespół zakończył zwycięsko fazę grupową Ligi Mistrzów, pokonując rumuński zespół w trzech setach. W ten sposób pięknie pożegnał się z łódzką Atlas Arena.

Pierwszy set:

Na pierwszej przerwie technicznej Skra traciła dwa punkty. Po ciężkich próbach odskoczenia na kilka punktów przewagi udało się to bełchatowianom dopiero po skutecznym bloku i atakowi w aut przeciwników (12:10). Od tamtej pory utrzymywała się niewielka przewaga Skry. Po ataku Michała Winiarskiego gospodarze prowadzili trzema punktami i od razu o czas poprosił trener rywali. Nie zdekoncentrowało to bełchatowian którzy zaczęli zwiększać przewagę punktową. Błędy rywala pozwoliły na osiągniecie wyniku 21:16, a potem 23:17. Przy stanie 23:18 o drugi czas poprosił szkoleniowiec Remat Zalau. Dobre przyjęcie Winiarskiego i atak Wlazłego dał piłkę setową, a partię zakończył Daniel Pliński.

Najwięcej punktów dla Skry zdobył Kurek – 5. Wspomagali go Wlazły, Pliński, Wnuk (po 3) i Winiarski (2).

Punktowy przebieg seta: 6:6, 6:8, 9:9, 10:10, 11:10, 13:11, 14:12, 16:14, 18:14, 20:16, 23:17, 25:19.

Drugi set:

Drugi set rozpoczął od udanego ataku Radek Wnuk. Długo w polu zagrywki pozostawał Winiarski, a Skra prowadziła już 5:1. Szybko zareagował na to trener Zalau. Atak Winiarskiego i brakowało jednego punktu by zejść na przerwę techniczną. W tym momencie jednak m.in. as serwisowy rywali przedłużył grę i zawodnicy odpoczęli dopiero przy 8:5. Później z każdą akcją bełchatowianie pokazywali że wygrana jest kwestią czasu. Bezproblemowo zdobywali punkt za punktem, aż 23 dopisał do konta Skry Winiarski, a partię zakończył atak Wnuka którego nie zdołali wybronić goście.

W tej partii najbardziej popisał się Wnuk zapisując na swoim koncie 6 punktów. Cztery zdobył Winiarski, dwa Kurek, Pliński i Wlazły, a jeden Novotny.

Punktowy przebieg seta: 2:1, 4:1, 8:5, 13:7, 22:12, 23:13,25:14.

Trzeci set:

Pierwszy punkt Skra zdobyła dopiero przy stanie 0:4, a z czasem gra się niewiele polepszała. Ledwo zdołali odrobić straty przed przerwą techniczną, a po czasie dla trenera rywali znów tracili punkty. Jeszcze głośniejszy doping zaczął stresować przyjezdnych, którzy nie kończyli akcji i trafiali piłką w siatkę. Bełchatowianie wyrównali na 11:11 i od tamtej pory gra toczyła się punkt za punkt. Na drugą przerwę techniczną siatkarze zeszli przy stanie 16:15, a na trybunach ruszyły „fale”. Skra wznowiła grę od kolejnego punktu i utrzymywała prowadzenie aż do decydującej fazy seta. Wtedy ponownie obudzili się rywale i napięcie wzrosło. 19:19, 20:20. Dopiero po asie serwisowym Bąkiewicza kibice mogli trochę się uspokoić, a o czas poprosił trener Zalau. Serw w siatkę i już Skra wygrywała 23:21. Długa akcja zakończona podwójnym blokiem Skry dała ostatni punk bełchatowianom, którzy pokonali Zalau 3:0.

Punktowy przebieg seta: 0:4, 2:5, 4:7, 6:8, 6:10, 8:10, 11:11, 13:13, 16:15, 18:17, 19:19, 20:20, 22:20, 25:22.

W całym spotkaniu najwięcej punktów zdobył Wnuk – 11, a tylko o jeden mniej Kurek. Novotny (8), Pliński (7), Winiarski (7), Wlazły (5), Bąkiewicz (2). W ataku zanotowali 57% skuteczności, przy 36% rywala. Bełchatowianie zanotowali na swoim koncie jden as serwisowy, a rywale trzy.

Skra Bełchatów – Remat Zalau 3:0 (25:19, 25:14, 25:22)

Skra Bełchatów - Remat Zalau 3:0 Skra Bełchatów - Remat Zalau 3:0 Skra Bełchatów - Remat Zalau 3:0Skra Bełchatów - Remat Zalau 3:0
Skra Bełchatów - Remat Zalau 3:0Skra Bełchatów - Remat Zalau 3:0 Skra Bełchatów - Remat Zalau 3:0 Skra Bełchatów - Remat Zalau 3:0
Skra Bełchatów - Remat Zalau 3:0