a2012-10-24_19-06-47PGE Skra Bełchatów wygrała w środę, 24 października, w łódzkiej Atlas Arenie z tureckim Fenerbahce Istanbul 3:0 w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów.

Od pierwszej minuty meczu siatkarzy z Bełchatowa pobudzał do walki głośny doping hali. Mimo że można było dostrzec wolne miejsca, wspólny okrzyk niósł się po całym budynku. Skra traciła punkty jedynie ze swojej własnej winy, psując zagrywki bądź ataki. Mimo to od początku prowadziła kilkoma punktami i zeszła na przerwę techniczna przy stanie 8:5. Punkt przed przerwą podarowali nam rywale posyłając piłkę w siatkę. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Po zepsutej zagrywce Skry Istanbul nawet prowadził 13:14. Dopiero po pojedynczym bloku Winiarskiego i błędzie rywala Bełchatów wrócił na dwupunktowe prowadzenie. Utrzymał je już do końca spotkania i pomimo przerwy dla gości Skra doprowadziła seta do końca na swoją korzyść.

Punktowy przebieg seta: 1:0, 4:2, 8:5, 8:8, 11:11, 13:14, 15:15, 18:15, 19:17, 22:20, 23:21, 25:21

joomplu:44068

Pierwsze dwa punkt drugiego seta padły łupem rywali. Szybko jednak Skra straty odrobiła i po asie Plińskiego było 4:3, a na przerwie technicznej już 8:5. Po następnym punkcie dla bełchatowian o czas poprosił trener Fanerbahce. Gospodarze nie odpuszczali i bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali zdobywając coraz to większą przewagę. Tuż przed drugą przerwą ponownie czas wziął trener rywala jednak nie przeszkodziło to Skrze w zdobyciu szesnastego punktu. Mimo że początki mieli goście z Turcji dobre to już później strat odrobić nie byli wstanie. Gdy na tablicy wyników dopisano Skrze 23 punkt na chwilę ocknęli się ze snu i zdobyli trzy punkty jednak na więcej nie było ich stać.

Punktowy przebieg seta: 0:2, 4:3, 8:5,11:8, 13:9, 16:9, 18:10, 23:11, 25:14

joomplu:44070

Ponownie oba zespoły seta zaczęły wyrównanie, a nawet po raz pierwszy goście nacieszyć mogli się utrzymaną dłużej przewagą. Pomagali w tym również niestety sami bełchatowianie. Na drugiej przerwie technicznej wciąż prowadzili Turcy, a Skra – o dziwo z trudem – próbowała ich dogonić. Wyrównali dopiero przy 17:17 choć rywal dalej mocno się bronił. Doszło nawet do wyjątkowo długiej jak na ten mecz wymiany piłki ostatecznie przegranej przez Skrę. W końcu przy wyniku 19:18 doczekaliśmy się potrójnego ‘muru’ nad siatką i gdy wydawało się że bełchatowianie odskoczą na kilka punktów Wlazły przy zagrywce trafił prosto w sam środek siatki. Gra dalej toczyła się równo po obu stronach siatki. Drugą dłuższą wymianę zakończyli triumfem bełchatowianie przy stanie 22:21, jednak Turków to nie zdekoncentrowało i doprowadzili do pierwszej piłki setowej! Skra się obroniła jednak za chwilę znów była w tarapatach. Uratował sytuację Atanasijević a potem zablokował Turków Woicki. Po potężnej zagrywce Serba błąd w rozegraniu popełnili rywale i spotkanie zakończyło się 3:0 dla gospodarzy.

Punktowy przebieg seta: 2:1, 4:3, 5:7, 9:9, 10:11, 11:14, 13:15, 14:16, 15:17, 17:17, 20:18, 21:20, 22:21, 23:24, 24:24, 27:25