siatka266W najbliższą sobotę 8 października 2011 rusza piętnasta jubileuszowa edycja Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, organizowana przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Bieżący sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Po raz pierwszy w historii przekroczona zostanie magiczna liczba pięćdziesięciu startujących drużyn. Wystartują dokładnie 52 zespoły w tym 40 męskich i 12 kobiecych. Zmienia się również formuła rozgrywek żeńskich. Panie po raz pierwszy rywalizować będą aż w dwóch ligach.

W bieżącej edycji wystąpi ponad 600 zawodniczek i zawodników. Jak zwykle nie zabraknie sportowców, którzy jeszcze kilka lat temu występowali na ligowych parkietach całej Polski. Wśród nich m.in. Krzysztof Kałucki, Andrzej Piotrowski, Krzysztof Gajderowicz, Zbigniew Jóźwiak, Wojciech Strzelczyk, Szymon Nowak i Agnieszka Wołoszyn. Do tej znamienitej ekipy dołączy w tym roku m.in. Michał Szczytowicz – trener reprezentacji Polski siatkarek… plażowych.

Organizatorów najbardziej cieszy fakt, że do rozgrywek zgłasza się coraz więcej młodzieży, z klubów sportowych, która nie startuje już w zawodach związkowych, a dla której udział w rozgrywkach amatorskich jest szansą dalszego rozwoju i obcowania z ukochaną siatkówką.

Mecze tradycyjnie rozgrywane będą w soboty w godzinach 8-17 w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi, ul. Dąbrówki 1.

Zakończenie Amatorskiej Ligi Siatkówki (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
organikabud
Organika Budowlani Łódź – Pronar Zeto Astwa Białystok 3:0 (foto)
lals3
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 3 kolejka (foto)
5siatka1
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2015/2016 – 1 kolejka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*