siatkaplaza14 i 15 maja na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi rozegrane zostały I Turnieje Eliminacyjne Mężczyzn i Kobiet cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej zorganizowane przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, we współpracy ze Społeczną Wyższą Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz Łódzkim TKKF przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Tegoroczny cykl rozgrywek siatkówki plażowej w naszym mieście rozpoczął się niezwykle emocjonująco, ale od strony… pozasportowej. Niezrozumiałe postępowanie działaczy Łódzkiego i Polskiego Związku Piłki Siatkowej doprowadziły do kuriozalnej sytuacji, w której najlepsi zawodnicy ubiegłego sezonu – medaliści Mistrzostw Polski oraz młodzieżowi medaliści Mistrzostw Świata i Europy uczestniczyli w zawodach wyłącznie w roli… kibiców.

Pomimo takiej formy „upowszechniania” siatkówki plażowej przez władze związkowe, organizatorom turnieju poprzez kilkuletnią prawdziwą promocję tej dyscypliny udało się zachęcić do udziału w zawodach aż 59 par.

Rywalizację 39 drużyn męskich wygrała warszawska para Sebastian Dryński/Filip Lipowski, która w finale pokonała 2:0 zespół z Płocka – Łukasz Szypryt/Łukasz Lewandowski. W meczu o trzecie miejsce stawiana przez obserwatorów w roli faworytów para z Nysy Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz pokonała 2:1 drużynę z Burzenina – Karol Kurowski/Tomasz Otrębski.

W odbywających się dopiero drugi rok rozgrywkach kobiet uczestniczyło aż 20 zespołów. Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody panie niezwykle ambitnie walczyły o jak najlepszy wynik.

Miłą niespodzianką dla kibiców był udział w turnieju… Katarzyny Ligwińskiej. Znana sympatykom siatkówki była zawodniczka pierwszoligowejdrużyny SKS Start, która od kilku lat mieszka poza krajem, będąc w naszym mieście przejazdem znalazła chwilę czasu, aby wraz z Agnieszką Rajkowską przypomnieć się łódzkiej publiczności.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna – Kamila Klajman i Olga Chojnacka, która pokonała w finale 2:0 Paulinę Czubak i Patrycję Lipińską. W spotkaniu decydującym o trzecim miejscu para Martyna Witkowska/Agnieszka Leśniewicz wygrała 2:0 z Agnieszką Cyrańską i Karoliną Rogalą.

Kolejne, II Turnieje Eliminacyjne Mężczyzn i Kobiet, rozegrane zostaną wnajbliższy weekend 21-22.05.2011 w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi przy ul. Dąbrówki 1. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do czynnego uczestniczenia w zawodach lub przynajmniejdo dopingowania startujących zespołów. Dodatkowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie turnieju www.plazowka-lodz.info