3pp144Za nami kolejny weekend pod znakiem siatkówki plażowej. Organizatorzy Projektu Plażówka, nie dają odpocząć zawodnikom i zawodniczkom. W sobotę odbył się IV Turniej o Puchar Burmistrza Głowna. W zawodach wystartowało 66 par w czterech oddzielnych kategoriach – open kobiet, open mężczyzn, młodzieżowej (do lat 18) oraz w turnieju old-boyów „100 lat na boisku”.

W niedzielę sympatycy plażówki spotkali się w Łodzi w Szkole Podstawowej 205 gdzie z udziałem 45 par rozegrano II Turniej Eliminacyjny Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych. Niezwykle miłą niespodzianką dla startujących była obecność na obydwu turniejach Pani Małgorzaty Niemczyk, która od początku patronuje rozgrywkom cyklu Projekt Plażówka.  W Głownie, pani poseł wraz z Burmistrzem Miasta panem Grzegorzem Janeczkiem oficjalnie otworzyła zawody oraz wręczyła wszystkim zawodnikom specjalnie przygotowane pamiątkowe medale. Na bardzo dobrym poziomie stała również rywalizacja sportowa.

W turnieju mężczyzn już po raz czwarty w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanęła para Maciej Biernat i Konrad Felisiak reprezentująca Trucht.com i siłownię “I’m fit”, która pokonała w finale Mateusza Skonecznego i Tomasza Narowskiego wspieranych przez Biuro Podróży Sol Travel, Fit Fabric i Trucht.com. Trzecie miejsce zajął rewelacyjnie grający tego dnia Konrad Andrzejczak występujący w parze za Adamem Łosiem. Warto podkreślić, że doskonała gra tego zawodnika została doceniona przez organizatorów, którzy przyznali mu wyróżnienie dla najlepszego zawodnika turnieju.

W turnieju kobiet ostateczną rywalizację wygrała Marta Raźniewska z Klaudią Banasiak, które pokonały doskonale spisującą się w tym sezonie parę Agnieszka Zielińska/Karolina Mastalerz. W meczu o trzecie miejsce Patrycja Drożdzińska i Aleksandra Fokczyńska pokonały Aleksandrę Pizon i Paulinę Dyszerowicz. Najlepszą zawodniczką została wybrana Klaudia Banasiak.

W turnieju „100 lat na boisku” zwyciężyła para Wojciech Zalewski i Andrzej Kalisz, która na turniej przyjechała aż z Bydgoszczy. Drugie miejsce przypadło w udziale Michałowi Tomczykowi i Piotrowi Zychowi, a trzecie Waldemarowi Cyrańskiemu grającemu w parze z Eligiuszem Zielińskim – głównym animatorem siatkówki plażowej w Głownie.

W zawodach młodzieżowych na pierwszym miejscu para Damian Janicki (najlepszy zawodnik do lat 18) i Jarosław Alagierski przed Dominikiem Miśkiewiczem i Damianem Krysztofczykiem. Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Dąbrowski Hubert Antczak. Organizatorzy przygotowali też wyróżnienia dla najmłodszych uczestników turnieju, które otrzymali Dominika Hemka i Filip Radzicki.

W niedzielnej rywalizacji mikstów na starcie po raz kolejny stanęło 45 par. O ogromnym zainteresowaniu tą kategorią dodatkowo świadczy fakt , w zawodach uczestniczyło aż 20 nowych zespołów, które nie grały w pierwszym turnieju eliminacyjnym. Po ponad 12 godzinach gry wyłoniono najlepsze drużyny. Zwyciężyła bardzo doświadczona para Nina Koźma i Mateusz Skoneczny. Srebrne medale odebrał debiutujący w tej edycji rozgrywek par mieszanych zespół Zuzanna Berkowska i Krzysztof  Frank. Trzecie miejsce zdobyli Marta Raźniewska i Marek Przybylak, którzy pokonali w decydującym meczu Barbarę Srokę i Pawła Krydę.

Organizatorzy Projektu Plażówka serdecznie zapraszają na kolejne zawody. Na niedzielę 6.07.2014 w Szkole Podstawowej w 205 w Łodzi zaplanowano III Turniej Eliminacyjny Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych.