9pp2W miniony weekend na boiskach przy ul. Dąbrówki 1 w Łodzi rozegrane zostały kolejne dwa turnieje w ramach Projektu Plażówka 2016, którego organizatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oraz pod honorowym patronatem poseł RP Małgorzaty Niemczyk.

Podczas sobotniego II turnieju eliminacyjnego mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi grających odwiedziła, tym razem w roli kibica, nasza kandydatka na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro Kinga Kołosińska, natomiast do rywalizacji na piasku przystąpili trenerzy reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn Damian Wojtasik oraz Tomasz Sińczak.

W przeciwieństwie do ubiegłotygodniowych zmagań, tym razem pogoda sprzyjała siatkarzom i siatkarkom przez cały weekend. Do turnieju mężczyzn przystąpiło 35 zespołów, wśród których znalazło się dużo młodzieżowych reprezentantów Polski, m.in. dzięki czemu poziom zawodów był niezwykle wysoki. Przez cały dzień pojedynki obfitowały w efektowne zagrania, a o rozstrzygnięciu wielu zaciętych spotkań decydowały pojedyncze akcje. Bardzo ciekawe starcie miało miejsce w ćwierćfinale, w którym to naprzeciw siebie stanęli doświadczeni byli reprezentanci Polski, a obecnie trenerzy kadry, duet Tomasz Sińczak/ Damian Wojtasik oraz młodzieżowi reprezentanci kraju Artur Pasiński/ Jakub Jetke. Pierwsza odsłona tego pojedynku dość niespodziewanie, zwłaszcza jeśli chodzi o różnicę punktową, padła łupem Pasińskiego i Jetke. Drugi set to już bardzo wyrównana walka, którą w samej końcówce na swą korzyść rozstrzygnęli bardziej doświadczeni Sińczak z Wojtasikiem (16:14). Podobny przebieg miała decydująca partia i ponownie najważniejsze akcje należały do trenerskiego duetu (15:13), który dzięki zwycięstwu 2:1 awansował do półfinału bez porażki. Jako niepokonani w półfinale zameldowali się również Mateusz Skoneczny oraz Tomasz Narowski, którzy na swej drodze pokonali m.in. ubiegłotygodniowego triumfatora Adama Łosia tym razem grającego z Bartłomiejem Kujawiakiem. Rewanż między tymi parami nastąpił właśnie w półfinale i również to spotkanie przyniosło wiele emocji i rozstrzygnęło się dopiero w trzech setach. Ostatecznie więcej sił na tie-break zachowali Skoneczny z Narowskim, którzy zwyciężając trzeci set 15:10 awansowali do finału.

Drugi pojedynek półfinałowy był nie mniej zacięty, a stoczyli go wspominani wcześniej Sińczak/ Wojtasik oraz Adam Ojrzyński/ Wojciech Sowiak. Pierwsza partia tego spotkania należała do tych drugich (13:15), jednak bardziej utytułowani i doświadczeni Sińczak/ Wojtasik w drugim secie odrobili straty (15:9) i ponownie o finalistach turnieju musiał zadecydować trzeci set. W nim zażarta walka toczyła się do ostatniej piłki meczu, którą ostatecznie zakończyli po swojej myśli trenerzy kadry (15:13) a takie rozwiązanie oznaczało, że w finale spotkają się dwie niepokonane tego dnia zespoły. Niestety z powodów bólu kolana Adam Łoś musiał wycofać się z gry o trzecie miejsce, które tym samym przypadło duetowi Ojrzyński/Sowiak.

Finałowe spotkanie było bez wątpienia najlepszym widowiskiem turnieju, a niektórzy kibice, którzy wytrwali do ostatniego pojedynku dnia, pokusili się nawet o stwierdzenie, że był to jeden z najlepszych meczy rozegranych na boiskach przy ul. Dąbrówki. Oba zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom i raz za razem popisywały się efektownymi atakami czy obronami, doskonałym „czuciem” w bloku, a także niekonwencjonalnymi zagraniami. Zarówno trenerski duet Sińczak/Wojtasik jak i Skoneczny/Narowski zademonstrowali całą esencję siatkówki plażowej, którą z przyjemnością można było obserwować i pozostał jedynie żal, że widowisko to trwało „tylko” dwa sety, w których triumfował (15:12; 15:12) zespół wspierany przez biuro podróży Sol Travel oraz FitFabric, czyli Mateusz Skoneczny oraz Tomasz Narowski.

W niedzielny poranek do swojej rywalizacji przystąpiły panie, które na piaszczyste boiska zjawiły się w liczbie 27 zespołów. Oprócz wyrównanych pojedynków, atmosferę na piasku dodatkowo rozgrzewało jeszcze mocniej niż dzień wcześniej świecące słońce, które po pewnym czasie zaczęło doskwierać zawodniczkom. Zarówno z warunkami atmosferycznymi jak i ze swoimi przeciwniczkami bardzo dobrze radziła sobie para Marta Raźniewska/ Karolina Makaruk, które w półfinałowym pojedynku pokonały Sandrę Sobór/ Natalię Bogdanowicz, awansując tym samym bez porażki na swoim koncie do wielkiego finału. Dłuższą i trudniejszą drogę do finału miały młode reprezentantki Polski, na co dzień uczennice SMS Łódź – Kinga Legieta i Marta Kosobucka. Po ćwierćfinałowej porażce ze wspomnianą parą Raźniewska/ Makaruk, Legieta/Kosobucka do półfinału awansowały przebijając się z prawej strony turniejowej drabinki, a w nim stoczyły zacięty pojedynek przeciwko Martynie Kłodzie i    Aleksandrze Żebrowskej. Po przegranym pierwszym secie, uczennice SMS-u wyraźnie się zmobilizowały i w bardzo przekonujący sposób (15:4) wyrównały stan rywalizacji doprowadzając do rozgrywki tie-break’owej. W niej walka była już bardziej zacięta  jednak Legieta i Kosobucka w pewnym momencie odskoczyły swoim rywalkom i utrzymały prowadzenie, ostatecznie zwyciężając 15:11.

W finale II turnieju eliminacyjnego kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi ponownie spotkały się pary Raźniewska/ Makaruk oraz Legieta/Kosobucka. Z wcześniej poniesionej porażki, młodzieżowe reprezentantki kraju najwyraźniej wyciągnęły wnioski i w drugim spotkaniu przeciwko bardziej doświadczonym rywalkom zaprezentowały się dużo lepiej. Tym razem przez większość spotkania dyktując swoje warunki gry, dzięki czemu po dwóch setach to Kinga Legieta oraz Marta Kosobucka mogły cieszyć się z triumfu w całym turnieju. Najniższy stopień podium wywalczyły Martyna Kłoda oraz Aleksandra Żebrowska pokonując parę Sobór/Bogdanowicz.

W najbliższy czwartek (26.05.) Projekt Plażówka 2016 przenosi się do Burzenina, gdzie siatkarki i siatkarze rywalizować będą w XIV Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej Nocą, natomiast w niedzielę (29.05.) ponownie na boiskach przy ul. Dąbrówki 1 w Łodzi rozegrany zostanie I Turniej Eliminacyjny Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych. Więcej informacji dotyczących Projektu Plażówka 2016 na plazowka-lodz.info.

Wyniki II Turnieju Eliminacyjnego o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi

Mężczyźni  (21.05.2016)
1    Mateusz    Skoneczny    Tomasz    Narowski
2    Tomasz    Sińczak    Damian    Wojtasik
3    Adam    Ojrzyński    Wojciech     Sowiak
4    Adam    Łoś    Bartłomiej     Kujawiak
5-6    Artur    Pasiński    Jakub    Jetke
    Jakub    Cyprys    Adam    Kowalski
7-8    Krzysztof    Kłaczek    Adam    Chrobot
    Krystian    Walczewski    Michał    Nowak
9-12    Krystian    Kaczmarski    Michał    Kobierecki
    Piotr    Nowik    Maciej    Kaszewiak
    Adam    Manios    Konrad    Felisiak
    Maciej    Lewicki    Szymon    Kaszewiak
13-16    Maciej    Michalak    Piotr    Nockowski
    Marcin    Kołodziejski    Bartosz    Walendzik
    Paweł    Wiktorek    Mateusz    Michalak
    Jan    Siemiątkowski    Dawid    Zając
17-24    Dawid    Szenrok    Emil    Białecki
    Tomasz    Maj    Witold    Kosowski
    Adam    Terka    Bartosz    Kuroń
    Jarosław    Alagierski    Damian    Janicki
    Maciej    Ignatowski    Adam    Pempiak
    Krzysztof    Frank    Patryk    Smyrski
    Maciej    Wołoszyn    Michał    Wolski
    Aleksander    Słonina    Bartłomiej    Bartodziejski
25-32    Antoni     Piotrowski    Jan    Skórkowski
    Paweł    Kryda    Adrian    Zalewski
    Kacper    Sulma    Szymon    Madzio
    Andrzej    Piotrowski    Emil    Słodziński
    Jakub    Kwiatkowski    Dawid    Wiśniewski
    Sebastian    Kaczmarek    Sebastian    Brochocki
    Jakub    Kubacki    Kamil    Felisiak
    Jakub    Matyka    Michał    Wilk
33-35    Aleksander    Dominiak    Marcin    Kowalczyk
    Łukasz    Madej    Kacper    Nowakowski
    Kacper    Tarraro    Krzysztof    Zdzierak

Ranking Projekt Plażówka 2016 mężczyzn:
1    Tomasz    Narowski    614
2    Adam    Łoś    575
3    Adam    Chrobot    406
4    Krzysztof    Kłaczek    406
5    Mateusz    Skoneczny    350
6    Jakub    Jetke    342
7    Artur    Pasiński    342
8    Maciej    Kaszewiak    338
9    Piotr    Nowik    338
10    Michał    Korycki    330

Kobiety  (22.05.2016)
1    Marta    Kosobucka    Kinga    Legieta
2    Marta    Raźniewska    Karolina    Makaruk
3    Aleksandra    Żebrowska    Martyna    Kłoda
4    Sandra    Sobór    Natalia    Bogdanowicz
5-6    Katarzyna    Mazur    Agata    Rejman
    Aleksandra    Świątkowska    Alina    Krawczyk
7-8    Patrycja    Jundziłł    Julia    Gierczyńska
    Magdalena     Pawlak    Klaudia    Łęgowska
9-12    Aleksandra    Carmel    Karina    Marczyńska
    Monika    Łaska    Paulina    Ceglińska
    Laura    Patora    Weronika    Piłat
    Martyna    Banaszczyk    Martyna    Mastalerz
13-16    Paulina    Dyszerowicz    Maria    Mańko
    Paulina    Rynkowska    Joanna    Gruszka
    Nikola    Miazek    Malwina    Schonhofer
    Patrycja    Wróbel    Roksana    Caban
17-24    Monika    Czesna    Anna    Jezierska
    Natalia    Olesińska    Klaudia    Olczyk
    Maja    Piaskowska    Wiktoria    Cieślak
    Magdalena     Skoczylas    Magdalena    Chądzyńska
    Patrycja    Król    Justyna    Maćkowiak
    Kamila    Dalkowska    Karolina    Rogala
    Anna    Osińska    Wiktoria    Kaniewska
    Julia    Kosiur    Olga    Flies
25-27    Katarzyna    Pakuła-Nockowska    Magdalena    Sobczyńska
    Joanna    Berner    Agata    Kaczmarek
    Wiktoria    Mencel    Weronika    Krysztofiak

Ranking Projekt Plażówka 2016 kobiet:
1    Marta     Kosobucka    520
2    Karolina    Makaruk    393
3    Marta    Raźniewska    393
4    Klaudia    Łęgowska    385
5    Natalia    Bogdanowicz    364
6    Sandra    Sobór    364
7    Magdalena    Pawlak    360
8    Martyna    Banaszczyk    300
9    Katarzyna    Mazur    287
10    Agata    Rejman    287

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zakończenie rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki (foto)
7a8b45d1921756da998f67dae17d4671
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 9 kolejka
atlas-arena-plan_1515666787_6787
Bilety na mecz PGE Skry z Dynamo Moskwa już dostępne

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*